poniedziałek, 12 marca 2018

Przedsmak zła – Alex Kava powraca...Alex Kava to autorka, której nikomu nie trzepa przedstawiać. Jej trzymające w napięciu kryminały zna chyba każdy ceniący w literaturze nutkę grozy. Czy może czymś jeszcze zaskoczyć swoich czytelników? Jak się okazuje... owszem!

Tytuł: Przedsmak zła
Autor: Alex Kava
Wydawnictwo: Harper Collins
"Przedsmak zła" to historia, która poprzedza całą serię o agentce Maggie O’Dell. To nie tylko świetna gratka dla miłośników cyklu, ale też dobry początek dla osób, które nie czytały nic autorki.

Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z podobną akcję. Otrzymałam od wydawnictwa pierwszych sześć rozdziałów. Poczułam się... zaintrygowana. Dlatego od razu przystąpiłam do czytania. Co z tego wyszło? Potraktujmy ten wpis jako wstępną recenzję:)

Pierwsza scena rzuca nas w sam środek akcji, a dokładnie polowania. Kto będzie ofiarą? Zaraz potem przenosimy się do gabinetu profilerki policyjnej. Tym razem śledztwo nie rozegra się zzza biurka, czy młodej kobiecie starczy sił na konfrontacje z miejscem zbrodni?

Już od pierwszych stron czuć mroczną, przesyconą grozą atmosferę. Inteligenty morderca kontra błyskotliwa profilerka. To ich perspektywy na zamianę będą się zazębiać w historii, powodując "podbicie" klimatu przy każdej zmianie głównego bohatera. Kto okaże się bardziej czujny? Czy ktokolwiek ma szanse w starciu z bezwzględnością?

Co jeszcze dało się zauważyć? To, że Maggie O’Dell jest interesującą osobą, która łączyć będzie w książce wątki zawodowe, kryminalne i... osobiste. Bo chociaż te ostatnie mogą brzmieć trywialnie, wyraźnie da się wyczuć, że z czasem zyskają na znaczeniu. Zabrzmi to też dziwnie, ale interesujący jest też przestępca, którego ściga kobieta. Cały czas zastanawiałam się, co nim kieruje i do czego zmierza. Bo chociaż jego poczynania opisywane są od samego początku z przerażającą szczegółowością... każde wydarzenie rodzi tylko więcej pytań.

Muszę przyznać, że ta książka mnie zaintrygowała. Pierwsze sześć rozdziałów okazały się naprawdę skuteczną zachętą. Chętnie dowiem się... co będzie dalej.

A wy macie w planach przeczytać ten tytuł?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates