wtorek, 3 lipca 2018

Ravved
Szybkie samochody, gigantyczne pieniądze i szampańskie imprezy. A dodatkowo gorące romanse. O czym mowa? O formule 1, świecie, który kusi wieloma możliwościami. Bo czy jest kobieta, która mogłaby się oprzeć wdziękowi rajdowca? Samantha Towle nie da jednoznacznej odpowiedzi, ale z pewnością rozpali zmysły swoich czytelników!

Tytuł: Ravved
Autor: Samantha Towle
Wydawnictwo: NieZwykłe
Książka pod naszym patronatem!

Revved to tytuł, który swoją premierę ma dokładnie dzisiaj, czyli 4.07.2018 r.! O czym jest powieść? Revved to historia mechanik rajdowej, Anderssy, która ma w życiu jedną podstawową zasadę, nie zamierza umawiać się rajdowcami. Cały problem polega na tym, że wpadła w oko jednemu z nich. Carrik to gwiazda formuły 1. Jest znany nie tylko z prędkości na torze, ale też szybkości, z jaką zmienia partnerki. Czy dziewczynie uda się oprzeć urokowi niegrzecznego chłopca? A może Carrika czeka pierwszy miłosny zawód? Mężczyzna nie jest jednak świadomy, że oprócz przekonań Anderssy będzie musiał również pokonać jej demony przeszłości...

Revved to książka, która z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom gorących romansów. Przede wszystkim mamy sprawdzone, klasyczne motywy, czyli „kto się czubi, ten się lubi” oraz „jesteśmy tylko przyjaciółmi”. Takie wątki niejedną powieść wypchnęły na szczyty listy książkowych bestselerów i w tym wydaniu sprawdzają się nieźle. Duży nacisk położono też na erotykę, jest jej całkiem sporo. Nie zabija akcji, ale nadaje jej smaku.

Główni bohaterzy również wiernie trzymają się założeń gatunków. Ona jest oporna, on niegrzeczny, ale też nieustępliwy. Kto bardziej przypadł mi do gustu? W tej powieści zdecydowanie kobieta! Jej charakter wydał mi się „głębszy” i bardziej dopracowany. Miała co prawda kilka zbyt impulsywnych decyzji, jednak zdecydowanie lepiej znamy jej punkt widzenia, a co za tym idzie, łatwiej jest się z nią utożsamić.

Sam rozwój fabuły jest ciekawy, jednak nieszczególnie zaskakujący. Historia toczy się przewidywalnym rytem, w sposób typowy dla romansów. Książka nie zarzuca nas być może zwrotami akcji, nie można jednak narzekać na emocje. Opowieść aż „kipi” od uczuć, skrywanych namiętności i pasji. Jeśli lubicie przeżywać razem z bohaterami sprzeczne pragnienia, z pewnością docenicie Ravved.

Kolejnym plusem powieści jest lekka i prosta narracja. Książkę czyta się błyskawiczna, wręcz jednym tchem. Pierwszoosobowa narracja sprawia, że nie sposób się oderwać od czytania. Chociaż zdarzają się niepotrzebne sceny, całość utrzymuje lekki i przyjemny styl.

Revved to tytuł, który zachwyci miłośniczki erotycznych romansów. W swoim gatunku nie jest może jakoś szczególnie odkrywczy, ale z pewnością bardzo dobrze realizuje założone cele. Są przeciwności losu? Jak najbardziej. Gorąca miłość? Nawet bardzo! Wciągająca akcja i lekka narracja? Bez dwóch zdań! A więc zachęcam do czytania. Powieść idealna na lato!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates