środa, 13 maja 2020

Turbulencja – Dariusz Kulik


Wydaje mi się, że lot samolotem zawsze wywołuje, chociaż umiarkowany niepokój. I chociaż statystyki wprost dają nam do zrozumienia, że tak jest bezpieczniej niż samolotem… to już sama myśl, że jest się tyle kilometrów nad ziemią, może przyprawić o ciarki. A teraz dodatkowo wyobraźcie sobie, że jesteście u sterów tej maszyny! Tak, to musi być niesamowite i przerażające!


Tytuł: Turbulencja
Autor: Dariusz Kulik
Wydawnictwo: SQN

“Turbulencja” to książka twórcy kanału na YouTube „Kapitan Dariusz”. Wcześniej niestety nie miałam przyjemności go oglądać, ale po przeczytaniu tego tytułu z pewnością spróbuję go wyszukać. Już samo to wskazuje, że tym razem mam w rękach literaturę fachową, ponieważ autor o lataniu wie naprawdę sporo. Sam jest bowiem pilotem. Jeśli podczas zdarzało się wam zastanawiać, jak wygląda taka praca, albo interesują was szczegóły dotyczące samolotu, to pozycja idealna dla Was.

Przede wszystkim „Turbulencja” napisana została w lekki, bardzo przystępny sposób. Już sam prolog jest interesujący i ciekawy, a potem… jest tylko lepiej. Autor potrafi opowiadać z pasją i zaangażowaniem o lotnictwie. Co więcej, ta werwa udziela się też i czytelnikowi, dlatego z dużo przyjemnością pochłaniałam kolejne strony.

Podobał mi się też sam układ treści, dzięki któremu bez problemu możemy przeskakiwać między tematami. Dzięki temu możemy wybierać tematy, które są dla nas bardziej interesujące lub czytać książkę w tematycznych podziałach.

Na uznanie zasługuje też samo wydanie. SQN wie, jak sprawić, by książka była zarówno piękna, jak i bardzo praktyczna. Treść została bardzo przystępnie zaprezentowana oraz wzmocniona różnymi graficznymi wyróżnikami. Całość urozmaicają fotografie oraz praktyczne grafiki wizualizujące omawiane zagadnienie.


„Turbulencja” to ciekawa, lekko napisana, wciągająca opowieść o lotnictwie z całym mnóstwem interesujących informacji. Idealna książka dla osób ciekawych świata i żądnych nowej wiedzy.

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates