czwartek, 29 lutego 2024

Julian Tuwim dzieciom

#WspółpracaRecenzencka
 

„Julian Tuwim dzieciom” to zbiór klasyków literatury dziecięcej, które znają i kochają zarówno mali, jak i duzi czytelnicy. Utwory takie jak „Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio”, „Okulary” czy „Lokomotywa” są nieodłączną częścią polskiej kultury i historii literatury dla najmłodszych. Książa ta została wydana z okazji 130. urodzin autora - Juliana Tuwima. Wszystko po to, by docenić i podkreślić jego niezwykły wkład w literaturę dziecięcą.


Uniwersalność Twórczości Tuwima


Twórczość Juliana Tuwima jest niezwykle uniwersalna. Jego wiersze są pełne fantazji, humoru i mądrej nauki, która dociera zarówno do dzieci, jak i dorosłych czytelników. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że „Julian Tuwim dzieciom” przypadnie do gustu zarówno małym czytelnikom, którzy dopiero poznają jego twórczość, jak i dorosłym, którzy przy okazji spędzania czasu ze swoimi dziećmi będą wracać do wspomnień z własnego dzieciństwa.

 


W sam razy dla maluchów!

Książka „Julian Tuwim dzieciom” to nie tylko zbiór wierszy do czytania na dobranoc. To także narzędzie, które może być nieocenione w wychowaniu i rozwijaniu młodych umysłów. Proste, przyjemne wierszyki Tuwima nie tylko bawią, ale także uczą wartościowych lekcji życiowych. Dzieci mogą w nich odnaleźć morał, wartość przyjaźni, szacunek dla zwierząt czy naukę poszanowania dla innych. Czytanie tych wierszy razem z dzieckiem może być doskonałą okazją do rozmów na ważne tematy oraz do budowania więzi między rodzicem a dzieckiem.

Cudowne Ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak

Nie można pominąć cudownych ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak, które towarzyszą wierszom Tuwima. Pełne humoru, ciepła i nostalgii, te ilustracje są prawdziwą ucztą dla wyobraźni. Przyglądając się każdej z nich, można przenieść się do świata dziecięcej fantazji, pełnego kolorów i detali. Ilustracje te doskonale uzupełniają teksty Tuwima, nadając im dodatkowego życia i głębi.

 

 

Zalety "Julian Tuwim dzieciom"

 • Edukacyjna i rozwojowa wartość: Wiersze Tuwima nie tylko bawią, ale i uczą ważnych wartości oraz rozwijają wyobraźnię i kreatywność dzieci.
 • Uniwersalność treści: Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w tych wierszach coś dla siebie. To klasyka, która nie traci na wartości i zawsze będzie cieszyć czytelników.
 • Budowanie więzi: Czytanie tych wierszy razem może być pięknym sposobem na spędzanie czasu razem, tworzenie wspólnych wspomnień i budowanie więzi rodzinnych.
 • Piękne ilustracje: grafiki Magdaleny Kozieł-Nowak wspaniale uzupełniają wiersze Tuwima i sprawia, że czytanie staje się pełniejszym doświadczeniem.


„Julian Tuwim dzieciom” to niezwykły zbiór, który powinien znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. To podróż przez wyobraźnię i uczucia, pełna nauki i zabawy, która może być cennym skarbem dla każdego dziecka i jego opiekunów.

7 komentarzy:

 1. Piękna klasyka w nowym cudnym wydaniu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam Tuwima i Brzechwę dzieciom. Sama lubię czasem wrócić do tych wierszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto czytać dzieciom wiersze. Tuwima bardzo dobrze wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiersze Tuwima to prawdziwy klejnot literatury dziecięcej, który zawsze wzbudza uśmiech na twarzy czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała pozycja i idealny książkowy prezent dla najmłodszych. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Te wiersze są ponadczasowe i zawsze wywołują uśmiech. Piękne wydanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam wiersze dzieciom. Tuwim i Brzechwa bardzo się podobały.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates