poniedziałek, 18 grudnia 2017

Książkowe zapowiedzi – grudzień cz. 2Koniec roku prezentuje się dość ubogo, ale nie znaczy to, że mniej ciekawie. Poniższe pozycje z pewnością przypadną do gustu wielbicielom poradników, historii, filozofii czy drinków (szczególnie to ostatnie powinno zyskać rzesze entuzjastów).

Tytuł: Kai Zen. Jak osiągnąć wielkie cele małymi krokami
Autor: Tomasz Miler
Wydawnictwo: Słowa i Myśli
Data premiery: 15.12.2017

Czy nie ogarnia cię czasami poczucie bezsilności, a sprawy bieżące przytłaczają tak bardzo, że zapominasz o swoich marzeniach, planach, o tym, co najbardziej istotne w twoim życiu? Książka "Kaizen. Jak osiągnąć wielkie cele małymi krokami" pokazuje, że mimo lęku, obaw, różnych wewnętrznych barier i zniechęcenia masz jednak wpływ na to, co robisz i jak będzie wyglądać twoja przyszłość. Metodą małych kroków i konsekwentnych działań możesz stopniowo przybliżać się do realizacji swoich celów. 

Autor, opisując autentyczne historie, wyjaśnia, na czym polega filozofia kaizen. Podpowiada, jak zastosować tę metodę w takich aspektach życia, jak sport, odchudzanie, finanse, relacje, coaching czy biznes. Proponuje także praktyczne ćwiczenia, jak wprowadzić ją w życie. Książka skutecznie mobilizuje do podjęcia metody krok po kroku, aby realizować swoje cele i dojść tam, gdzie dzisiaj wydaje się to niemożliwe.

Tytuł: Battle Cry Of Freedom. Historia Wojny Secesyjnej
Autor: James M. McPherson
Wydawnictwo: Napoleon V
Data premiery: 15.12.2017

Zdobywca nagrody Pulitzera. 

Zawierające nowe posłowie od autora, to nowe wydanie zdobywcy nagrody Pulitzera, "Battle Cry of Freedom" wciąż bez wątpienia pozostaje najlepszym jednotomowym opracowaniem historii wojny secesyjnej. Płynna narracja Jamesa McPhersona w pełni łączy wydarzenia polityczne, społeczne i wojskowe, które wypełniały dwie dekady od wybuchu jednej wojny w Meksyku do zakończenia drugiej pod Appomatox. 

"Najlepsze jednotomowe opracowanie dotyczące wojny secesyjnejoraz jej przyczyn". 
The Washington Post Book World

"Najlepsze jednotomowe opracowanie okresu wojny secesyjnejjakie zdarzyło mi się czytać. W zasadzie może być najlepszym do tej pory wydanym... Pisarstwo historyczne najwyższych lotów". 
Hugh Brogan, The New York Times Review

"Zręcznie napisana, wdzięcznie skomponowana, bogato uargumentowana i trzymająca w napięciu... jako opowiadana historia jest bezkonkurencyjna. Pełna szczegółów i cytatów, oparta na solidnie opracowanych wnioskach... Najlepsza historia wojny secesyjnej jaką wciśnięto w jedną okładkę". 
Los Angeles Times Book Review

"Natychmiast zajęła swoje miejsce jako najlepsze jednotomowe opracowanie przyczyn wojny secesyjnej i jej przebiegu... wspaniale opowiedziana i elegancko napisana historia". 
The Philadelphia Inquirer

Tytuł: Niebezpieczne emocje
Autor: Alphonso Lingis
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 
Data premiery: 15.12.2017

Wśród amerykańskich filozofów Alphonso Lingis wyróżnia się oryginalnością. To zarówno elokwentny i wnikliwy komentator myślicieli kontynentalnych, jak i fenomenolog, któremu dane było żyć w wielu miejscach. 

Autor "Niebezpiecznych emocji" – książki przenoszącej czytelnika w rejony Wyspy Wielkanocnej, Japonii, Jawy i Brazylii – kontynuuje tę linię poszukiwań, którą zapoczątkował w Abuses. Lingis stawia tu wiele nowych pytań, wykorzystując swe niezwykłe umiejętności opisowe, by zatrzymać się nad kwestiami niewinności i zamiłowania do zbrodni, relacji między pięknem i żądzą czy też radością i przemocą. Bada religię zwierząt, a także siłę obecną w błogosławieństwach i przekleństwach. Kiedy rozpada się sfera pracy i rozumu, w toku katastroficznych wydarzeń łączymy się z czasem kosmicznym, nasz lęk miesza się z podekscytowaniem i ekstazą. Czy filozofia jest w stanie zrozumieć nie tylko pogodzenie ze śmiercią, ale i radość czerpaną z umierania? Niedające spokoju i odważne pisarstwo Lingisa wywołuje silne zainteresowanie i dyskusję wśród teoretyków zajmujących się problematyką płci kulturowej i kulturoznawstwa oraz wśród filozofów. Niebezpieczne emocje bez wątpienia wprowadzają jego dzieło w jeszcze szerszy krąg czytelników. 

"»Niebezpieczne emocje«to pełna równowagi seria filozoficznych rozważań o charakterze fenomenologicznym i osobistym; dotyczą one roli namiętności i uczuć, instynktownych odpowiedzi ciała i ludzkich reakcji, które omijają i przewyższają rozum. Lingis przyjmuje szczególną, dobrze ugruntowaną za sprawą swych wcześniej opublikowanych prac, perspektywę: splata ze sobą fragmenty tekstów filozoficznych (zwłaszcza Heideggera, Hegla, Merleau-Ponty'ego, Lévinasa i Nietzschego) z dziwnymi i intensywnymi doświadczeniami czerpanymi z codziennego życia, zdobytymi w różnych miejscach i w różnych kulturach. Należy on zdecydowanie do najwspanialszych filozofów swego pokolenia. W swoich książkach zgłębia te chwile i wydarzenia, których filozofia zwykle nie zauważa, a które powinna dostrzec, jeśli ma dostarczyć nam sposobu rozumienia życia i tego, jak można dobrze przez nie przejść". 
Elizabeth Grosz, Fluid Bodies: Toward a Corporeal Feminism

Tytuł: Drinki. Potrafią zamieszać
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Buchmann
Data premiery: 27.12.2017

Najlepsze przepisy na odlotowe drinki z klasą. 
Klasyczne, oryginalne, bajecznie kolorowe, z egzotycznymi dodatkami, brandy, whisky, dżinem, rumem, winem musującym, tequilą, winem, poncze. W szklance, kieliszku czy szampance – różnorodne, sprawdzone i wyśmienite. Ponad 200 proponowanych w tej książce drinków z łatwością można przygotować w domu. Będą atrakcyjnym dodatkiem do każdego przyjęcia, zapewniając przyjemne doznania estetyczne i smakowe.

Zaczytanych Świąt Kochani! Bądźmy mili dla naszych portfeli, bo w przyszłym roku z pewnością nie odpoczną od niezbędnego, książkowego zapotrzebowania :-)

1 komentarz:

  1. Ciekawe zapowiedzi, myślę, że coś dla siebie tu znajdę :D

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates