środa, 14 lipca 2021

Karuzela – Agnieszka Litorowicz-SiegertWybierzemy się dzisiaj na Pomorze, by pomóc pewnej przesympatycznej Weronice w niezwykłej życiowej misji.


Tytuł: Karuzela

Autor: Agnieszka Litorowicz-Siegert

Wydawnictwo: W.A.B.


Weronika przybywa na Pomorze, by przygotować dom na powrót swojego ojca, który wraca do Polski po długoletniej nieobecności. Ma zamiar przygotować dla niego niezwykłą niespodziankę. Chce mianowicie w ogrodzie postawić starą karuzelę, którą jej tata pamięta z lat młodości i do dziś darzy niebywałym sentymentem. Cały problem polega jednak na tym, że karuzela ta w czasie II wojny światowej została ukryta i nie odnaleziono jej do dziś. Weronika przy pomocy lokalnego lekarza postanawia ją odnaleźć. Czy jej się to uda? I jak pobyt na Pomorzu zmieni jej życie? Tego dowiedzieć się będziecie musieli sami, a zapewniam Was, że naprawdę warto wybrać się w tę podróż.


Pomysł na fabułę tej książki mnie po prostu zauroczył. Znam wcześniejsze powieści pani Agnieszki (Droga do domu. Olszany i Olszany. Kamienna róża) i tam też było ciekawie, ale historia zawarta w Karuzeli rzuciła mnie na kolana. Gdybym miała napisać książkę, nigdy nie wpadłabym na pomysł poszukiwań tak nietypowego artefaktu z czasów II wojny światowej. Chylę czoła przed panią Agnieszką, urzekła mnie jej historia:)

 

 W tej książce urzeka nie tylko historia. Na jej kartach spotkamy wielu niezwykłych bohaterów, których polubicie od pierwszego zdania. Z zapartym tchem śledzić będziecie historię znajomości dwóch tak bardzo różniących się od siebie kobiet: Weroniki i Marii. Ściśniecie mocno kciuki, kibicując rozkwitającemu uczuciu  między Weroniką a Albertem, uwiedzie Was historia Burego Romana i wielu innych. W towarzystwie mieszkańców Pomorza na pewno nie będziecie się nudzić.

 

Oczywiście nie byłabym sobą, gdyby nie wspomniała o moim ulubionym "tle okołofabularnym". Dostajemy tu ciekawą historię z okresu II wojny światowej i wiele ciekawostek z wojennych czasów Szczecinka i Kołobrzegu.

 

Nie czytajcie tej książki z pustym brzuchem. Bo cynamonowe bułeczki, smażone rydze, chleb orzechowy, sałatka z kozim serem i hummus będą chodziły za Wami cały dzień. Na Pomorzu je się naprawdę smakowicie.

 

Nie zatrzymuję Was dłużej, wykorzystajcie ten wakacyjny czas i wybierzecie się na Pomorze z Agnieszką Litorowicz-Siegert i jej bohaterami. Przeżyjecie niesamowitą wakacyjną przygodę , poszukując zaginionej karuzeli. Miłej lektury i do następnego!

 

Dorota Skrzypczak

2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates