niedziela, 7 listopada 2021

W mroku lasu – W mroku lasuChociaż nie jestem wielką miłośniczka kryminałów, ten zrobił na mnie ogromne wrażenie! Pomimo tego, że fabuła rozgrywa się na przełomie raptem kilku dni, akacja jest naprawdę dynamiczna, a intryga zaskakująca.


Tytuł: W mroku lasu

Cykl: Ryder Creed (tom 6)

Autorka: Alex Kava

Wydawnictwo: Harper Collines


Fabuła: podczas treningu psa policyjnego Grace odgrywa w lesie płytki grób. Szybko okazuje się, że pogrzebano tam więcej niż jedną ofiarę. Kimkolwiek jest sprawca to jego „dzieło” zostało zdemaskowane, a przyparty do muru nie cofnie się przed niczym.


„W mroku lasu” to szósty tom serii „Ryder Creed” i jeśli macie możliwość, warto sięgnąć po tę książkę w kolejności sugerowanej przez wydawcę. Jeśli jednak tak jak ja, nie może je się doczekać poznania sekretów lasu, bez trudu zrozumiecie zarówno bieg wydarzeń, jak i relacje między bohaterami.Autorka w umiejętny sposób wprowadza nowe postaci, ale też przypomina sytuację starych, dzięki czemu ani przez chwile nie czułam się zagubiona. Ba! Przedstawia ich w taki sposób, że szybko się do nich przywiązałam. Miałam wrażenie, jakbym znała ich od lat, odczuwa z nimi ich emocje, czy walczyła o oddech w mrocznym lesie.


Również sama intryga nie pozwalała mi odłożyć książki. Chociaż nie zastanawiałam się już „kto”, bo narracja sprawcy towarzyszyła mi przez całą powieść, to wciąż byłam bardzo ciekawa wielu aspektów zbrodni, która swoją droga była dość przerażająca (przez chwile pomyślałam o tym, że sytuacja mogłaby mieć miejsce w realnym świecie i poczułam ulgę, że jednak jest to tylko książka).


Jak już wspomniałam wcześniej, akcja powieści rozgrywa się na przełomie kilku dni, jednak w żaden sposób nie wpływa to na negatywny odbiór historii. Wręcz odwrotnie, sprawia, że możemy lepiej zrozumieć bohaterów, poznać ich marzenia i obawy, a dopiero w drugiej kolejności śledzić rozwój wydarzeń. Bo ten paradoksalnie “napakowany” jest akcją, nie ma tu zbędnych scen, czy nic niewnoszących rozmów. Każda sytuacja, każdy dialog coś wnoszą do opowieści i przybliżają nas do rozwikłania zagadki.


Niesamowicie spodobał mi się też motyw psów policyjnych. Autorka przy okazji opowieści przekazuje nam sporo merytorycznej wiedzy na temat pracy, czy tresury tych stworzeń, ale też ich relacji z opiekunami.„W mroku lasu” to książka, która wciąga w mroczny świat przestępczości, ale też zachwyca ciekawymi, złożonymi charakterami bohaterów. Powieść przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom kryminałów, ale każdemu, kto lubi książki trzymające w napięciu.


Dominika Róg-Górecka

Numer akredytacji: 08/05/2020


9 komentarzy:

 1. Kava to solidna pisarka, polecam uwadze jej pozostałe powieści, zwłaszcza te z Maggie O'Dell :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Seria wciągająca, jeśli ktoś lubi takie klimaty. Ja jestem przy 5 tomie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię twórczość tego autora. Ten tytuł jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja jeszcze nie poznałam jego twórczości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już książki tego autora. Jego twórczość wpadła w mój gust.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie propozycja dla mnie. Lubię twórczość tego autora

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach tę serię i jestem coraz bardziej ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O to coś dla mnie. Słyszałam, że książki tego autora wciągają

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta książka już za mną i bardzo mi się podobała. Polecam także ostatnio przeczytany "Szelest". Bardzo ciekawy thriller.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates