czwartek, 27 stycznia 2022

Cuda Cichej Nocy – Agnieszka Stec-Kotasińska


Dzięki naszemu niezawodnemu wehikułowi czasu cofniemy się dziś w bardzo niedaleką przeszłość. Przeżyjemy jeszcze raz czas przedświątecznej gorączki, o którym na pewno nie zdążyliśmy zapomnieć. Będziemy w nim towarzyszyć Jagodzie i Mikołajowi, a tłem naszych przygód będzie uroczy przystrojony na Boże Narodzenie Wrocław.

 

Tytuł: Cuda Cichej Nocy

 Autor: Agnieszka Stec-Kotasińska

Wydawnictwo: Replika

 

Ten okres to nie jest szczęśliwy czas dla naszych bohaterów. Jagoda właśnie rozstała się z  narzeczonym i przy okazji straciła pracę w firmie jego ojca. Do tego babcia wymyśliła sobie jakiś dziwny zjazd rodzinny w święta Bożego Narodzenia, na który dziewczyna wcale a wcale nie ma ochoty. Szymon z kolei nie może jeszcze dojść do siebie po tragicznych wydarzeniach sprzed roku, ma na głowie przygotowanie świątecznego koncertu i wolontariat w schronisku dla zwierząt i na nic nie znajduje czasu. Oczywiście, przekorny los zrobi wszystko, by tych dwoje na siebie wpadło i zapałało do siebie głębokim uczuciem. Jak się zapewne domyślacie łatwo i nudno na pewno nie będzie, a my spędzimy we Wrocławiu przemiło czas.


Fabuła książki nie skupia się tylko i wyłącznie na Jagodzie i Mikołaju. Ciekawym wątkiem jest również historia wyżej wspomnianego zjazdu rodzinnego nagle zwołanego przez babcię Różę i perypetie poszczególnych członków rodziny tak Jagody, jak i Mateusza. Na pewno wzruszą Was losy małżeństwa Ady i  Darka, wielką sympatią obdarzycie Laurę i w ogóle w gronie tych ludzi poczujecie się jak wśród swoich bliskich.

 

Tę książkę naprawdę warto przeczytać. Przypomina nam ona najważniejszych rzeczach:  rodzinie, miłości i przyjaźni. O tym, że warto celebrować każdą chwilę z najbliższymi, bo życie jest naprawdę krótkie, a rodzina i przyjaciele to najcenniejsze dary, jakie los nam zesłał. Przywraca ona również wiarę w moc wigilijnej magii i cudów tego wieczora. Pozostawia z uśmiechem na ustach i nadzieją na lepsze jutro. To lektura w sam raz na zimowe chandry, która doda Wam siły i energii w oczekiwaniu na wiosnę.


Zakończenie tej powieści jest niesamowite. W życiu nie wpadłabym na takie połączenie wszystkich bohaterów, no ale cóż takie są właśnie cuda tej jednej niepowtarzalnej w roku nocy. Serdecznie zapraszam Was do przeczytania tej niezwykłej, ciepłej i uroczej książki. Jestem przekonana, że jej lektura sprawi Wam wiele przyjemności i radości, a przypominam Wam, że na kolejne świąteczne książki musimy poczekać cały długi rok. Miłej lektury i do następnego!


Dorota Skrzypczak

2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates