piątek, 1 grudnia 2017

Książkowe zapowiedzi – grudzień cz. 1

Święta już za pasem, coraz częściej myślimy o prezentach, to może... nowości książkowe? Zapraszam na pierwszą część zapowiedzi grudniowych. Kto wie, może któryś z tych tytułów zainspiruje Mikołaja?


Tytuł: Atlas Tolkienowski
Autor: David Day
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 04.12.2017 r.

Bogato ilustrowany "Atlas Tolkienowski" to niezbędne kompendium wiedzy zarówno dla początkującego miłośnika Tolkiena, jak i dla każdego, kto chce sobie przypomnieć i usystematyzować wiedzę na temat świata wykreowanego w Hobbicie i Władcy Pierścieni.

W książce Davida Daya znajdziemy tablice chronologiczne, zestawiające najważniejsze wydarzenia z historii Śródziemia i Nieśmiertelnych Krajów czy rozmaitych królestw oraz wojen, barwne mapy ukazujące poszczególne etapy tworzenia Ardy, tablice genealogiczne ras, a także wizualizacje flory Tolkienowskiego świata. Poszczególne wydarzenia, postacie i miejsca są opisane w zwięzłych notkach, ozdobionych ilustracjami licznych autorów, znanych z wcześniejszej publikacji Davida Daya, Bestiariusza Tolkienowskiego. Przewodnik jest podzielony na osiem rozdziałów, traktujących o stworzeniu Ardy, o Nieśmiertelnych Krajach, o Śródziemiu, o królestwach Beleriandu w Pierwszej Erze, o imperium Númenoru w Drugiej Erze, o królestwach Dúnedainów w Trzeciej Erze, o wyprawie do Samotnej Góry i o wyprawie z Jedynym Pierścieniem.

 
Tytuł: Consolation Duet. Tom 2. Conviction
Autor: Corinne Michaels - Consolation Duet. Tom 2. Conviction
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data premiery: 05.12.2017 r.

Druga część bestsellerowej powieści "Consolation".
Znakomita powieść dla fanek Colleen Hoover. Poruszająca historia, którą pokochały tysiące czytelniczek!
Jeżeli myślisz, że zakończenie "Consolation" zwalało z nóg, przeczytaj "Conviction" i przekonaj się, że Corinne Michaels jest w stanie dostarczyć jeszcze większych emocji i zaskoczeń! Druga część duetu "Consolation" rozdziera serce, wzrusza i zachwyca, czyniąc tę literacką przygodę niezapomnianą i zapierającą dech w piersi.

 
Tytuł: Pamiętnik księżniczki
Autor: Carrie Fisher
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 06.12.2017 r.

Nie wszystkie księżniczki żyją w wysokich wieżach. Niektóre kręcą gwiezdne wojny.

Kiedy Carrie Fisher po latach odnalazła swój pamiętnik prowadzony podczas kręcenia pierwszych "Gwiezdnych wojen" sama była zaskoczona tym, co tam znalazła. Wydawało się, jakby pisały go dwie osoby –wrażliwa romantyczka i młoda, energiczna dziewczyna szukająca silnych wrażeń.

 Tytuł: Star Carrier. Tom 7. Mroczny umysł
Autor: Ian Douglas
Wydawnictwo: Drageus
Data premiery: 07.12.2017 r.

Rok 2425. Wojna między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończyła się. Jednak zanim na Ziemi rozpocznie się era pokoju, ludzkość musi połączyć swe siły i stworzyć wspólną flotę kosmiczną do walki z nieznanym zagrożeniem w Omega Centauri. Bez ostrzeżenia obca potęga zniszczyła tam ludzką placówkę naukową. Zagrożenie musi zostać zneutralizowane, zanim obcy zainteresują się Ziemią.

 
Tytuł: Twoja mapa marzeń
Autor: Karina Sęp
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data premiery: 07.12.2017 r.

Mapa pokazuje kierunek i pomaga dojść do celu. Pozwala też na odnalezienie się w miejscu, w którym jesteśmy, i ruszenie dalej, we właściwą stronę.
Mapa marzeń to narzędzie do porządkowania życia. Pomaga przyjrzeć się sobie w kompleksowy sposób, zastanowić się, gdzie jestem, z kim, w jakim otoczeniu, z jakimi ludźmi i czy to aby na pewno jest to, czego chcę.

Tytuł: Styl życia Zero Waste. Śmieć mniej, żyj lepiej
Autor: Amy Korst
Wydawnictwo: Vivante
Data premiery: 08.12.2017 r.

Prawdziwa biblia ekologicznego stylu życia.

Czy masz wrażenie, że wokół ciebie panuje wieczny bałagan i otacza cię mnóstwo rzeczy, które bezsensownie trafiają do kosza na śmieci? "Styl życia Zero Waste" to praktyczny poradnik, który podpowie, co zrobić, aby żyć oszczędniej, produkować mniej odpadów, nie tracąc na wygodzie i zyskując przy tym więcej czasu na cieszenie się życiem!

Amy Korst, która ekologiczny styl życia opanowała do perfekcji, radzi, jak ograniczyć produkcję śmieci w każdym pomieszczeniu w domu, pracy, samochodzie, a także w podróży.


Czy też macie wrażenie, że... wydawnictwa odrobinę zwolniły tempa? Ale może macie już upatrzone jakieś premiery? A jeśli tak, to dla siebie czy na prezent?

2 komentarze:

  1. Mnie najbardziej kusi ''Conviction'', ale najpierw muszę przeczytać pierwszą część. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. 'Pamiętnik księżniczki' mam w planach przeczytać. A ta cicha wydawnicza ta na pewno cisza przed burzą :D

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates