poniedziałek, 8 maja 2017

Majowe zapowiedzi cz. 1


Maj w tym roku wyjątkowo nas nie rozpieszcza. Ale tylko, jeśli chodzi o pogodę. Bo premier książkowych jest co niemiara, a co jedna to ciekawa i bardziej obiecująca. Co więcej, jest ich aż tak dużo, że nawet dokonując ostrej selekcji, musiałam podzielić tę listę na dwie części. Zaintrygowani? Sprawdźcie sami jakie nowości czekają nas w tym miesiącu :)

Tytuł: Konkurs na żonę 
Autor: Beata Majewska 
Wydawnictwo: Książnica 
Data wydania: 10 maj 2017
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans 

Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić stan cywilny. Założenie rodziny przed trzydziestymi urodzinami to warunek narzucony mu w testamencie przez wuja. W poszukiwaniu idealnej kandydatki pomysłowy biznesmen wprowadza w życie plan „Żona”. Wkrótce poznaje młodziutką, nieśmiałą studentkę. Niedomyślająca się niczego dziewczyna szybko ulega urokowi przystojnego mężczyzny. Jednak misternie przygotowany plan matrymonialny niespodziewanie wymyka się spod kontroli…
Tytuł: Confess 
Autor: Colleen Hoover 
Wydawnictwo: Otwarte 
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET, PRAWDĘ, MIŁOŚĆ. Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...Tytuł: Tysiąc pocałunków 
Autor: Tillie Cole 
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 17 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia… Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali. Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia? Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.

Tytuł: Tysiąc odłamków ciebie 
Autor: Claudia Gray 
Cykl: Firebird (tom 1) 
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 10 maja 2017
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Margueritezostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru. Margueritenie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie. Ale po drodze spotyka alternatywne wersje dobrze znajomych ludzi – w tym Paula, którego życie coraz ściślej splata się z jej życiem. Niebawem będzie musiała zacząć się zastanawiać, czy Paul naprawdę jest winny – i co czuje jej własne serce. Później zaś odkryje, że prawda o śmierci jej ojca jest o wiele bardziej złowroga niż się tego spodziewała. Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.

Tytuł: Dla niej wszystko 
Autor: Alexa Riley 
Cykl: For Her (tom 1) 
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska 
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć. Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie. Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę. A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…

Tytuł: Chłopak z innej bajki 
Autor: Kasie West 
Wydawnictwo: Feeria Young 
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: literatura młodzieżowa

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

Tytuł: Lato Eden 
Autor: Liz Flanagan 
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: literatura młodzieżowa

Lato Eden, pełna napięcia i emocji opowieść o przyjaźni, stracie, zdradzie i odkrywaniu własnej tożsamości, porusza do głębi i nie pozwala o sobie zapomnieć. Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo? Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień... Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało... Przed Jess coraz więcej znaków zapytania, a zegar tyka – prawdopodobieństwo odnalezienia Eden żywej spada z minuty na minutę. Czy zdąży na czas?

TytułZapisane w wodzie
Autor: Paula Hawkins
Wydawnictwo: Świat książki
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Sensacja

"Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła". "Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę... To ważne". Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że "skoczyła". A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą. Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła A najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem. W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, jakie pochłonęły miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości i drzemie siła, z jaką potrafią one zniszczyć ludzkie życie.

Tytuł: Wiatrodziej
Autor: Susan Dennard
Cykl: Czarnoziemie (tom 2) 
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 10 maja 2017
Kategoria: Fantastyka, fantasy, science fiction

Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość. Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?

Tytuł: Czereśnie zawsze muszą być dwie
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

Drzewo czereśni potrzebuje innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce. Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita. Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens. Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem... Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.

Tytuł: Lirogon
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

W południowo-zachodniej Irlandii, w dziewiczej okolicy, głęboko w lesie mieszka samotna młoda kobieta, Laura. Jest obdarzona niespotykanym talentem. Niezwykły dar polega na umiejętności naśladowania rozmaitych dźwięków. Za sprawą zaskakującego zbiegu okoliczności, Laura staje się telewizyjną celebrytką. Czy wielka miłość, która równocześnie pojawiła się w jej życiu, uchroni ją przed pułapkami i niebezpieczeństwami czyhającymi w bezwzględnym świecie? "Lirogon" to przemyślana, głęboko poruszająca historia miłosna. Historia dzikiego serca, które bije w każdym z nas.TytułKsięga kłamstwa
Autor: Teri Terry
Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: literatura młodzieżowa, thriller

Wciągający thriller psychologiczny dla młodzieży. Quinn i Piper choć są bliźniaczkami, nie wiedzą o swoim istnieniu. Dopiero tragiczny wypadek sprawia, że się spotykają, i dowiadują o tajemniczej klątwie ciążącej na rodzinie od wieków. Pierwsza z bliźniaczek potrafi władać ciemnością, druga – być może dzierży klucz pozwalający zwyciężyć klątwę. Ale kiedy kłamstwo staje się prawdą, a prawda zbliża się do kłamstwa, komu należy uwierzyć?


Tytuł: Żniwiarz
Autor: Paulina Hendel
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: literatura młodzieżowa, fantasy

Pierwsza odsłona serii "Żniwiarz"! Mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Czy na pewno? Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką Żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Tytuł: Wszystkie twoje marzenia
Autor: Agata Czykierda-Grabowska 
Wydawnictwo: OMG Books
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz. Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits... Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?

Tytuł: Jeszcze raz
Autor: Agata Przybyłek
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data wydania: 10 maja 2017 
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans

Jak daleko można się posunąć, by odzyskać utraconą miłość? Agata nie potrafi pogodzić się z odejściem Alana. Porzuca swoje dotychczasowe życie i postanawia odzyskać ukochanego. Pełna nadziei, chce mu pomóc uporać się z problemami. Nie spodziewa się jednak, że tak trudno odbudować raz utracone zaufanie. I że jej miejsce w sercu Alana zajmuje ktoś, komu trudno będzie dorównać. Poruszająca opowieść o tym, jak cienka jest granica między obsesją a miłością. I jak łatwo ją przekroczyć. Agata Przybyłek po raz kolejny udowadnia, że potrafi zarówno bawić, jak i wzruszać. Czytelniczki, które z zachwytem przyjęły jej powieść "Bez Ciebie", z pewnością polecą również tę subtelną i chwytającą za serce książkę!

I to tylko skromny wycinek tego, co szykują dla nas wydawnictwa w pierwszej połowie maja. Na co najbardziej czekacie? Ja z chęcią przeczytałabym wszystkie powyższe tytuły :)

24 komentarze:

 1. Za każdym razem powtarzam sobie "nie czytaj zapowiedzi, nie czytaj zapowiedzi", a potem i tak robię swoje :-)
  Myślę, że każda z prezentowanych książek znalazłaby u mnie miejsce dla siebie :-)
  Ale sięgnę tylko po polskie autorki.
  Zagraniczni niestety muszą chwilkę poczekać. Na czas i na... premię :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś trzeba się zdecydować, co przeczytać :) Ja stawiam na miks różnych gatunków :)

   Usuń
 2. Tak naprawdę mam ochotę na wszytskie:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. No i znów będę biedniejsza :) Super zestawienie, takie w moim guście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli mamy podobny gust :) I podobnie pusty portfel :) Ah ten maj!

   Usuń
 4. Troszeczkę mamy podobny gust. Przeczytałam już "Konkurs na żonę" i zdecydowanie polecam. Chętnie sięgnę też po inne polskie autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Większość z tego co powyżej wykazałaś mnie interesuje. Szkoda tylko, że zainteresowanie nie rośnie wraz z pieniędzmi w portfelu! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ze dwa trzy tytuły - po nie sięgnę:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja wiem, że książki nie ocenia się po okładce, ale o raju jakie niektóre są piękne. Chyba czas spisać tytuły na listę "must buy". :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy znajdzie coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ooo kolejny post z ciekawą porcją książek, akurat szukam czegoś dla siebie, bo nie wiem, co czytać :D Zaintrygowała mine "Księga kłamstw", może się skuszę ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaciekawiła mnie nowa Hawkins. Ponoć książka jest dużo lepsza niż "Dziewczyna z pociągu"... "Dla niej wszystko" czytałam i pomimo początkowych sceptycznych uczuć summa summarum wywarła na mnie dobre wrażenie :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że podobnie jak ja musiałaś rozbić informacje o najlepszych premierach maja na kilka części (u mnie powstały 2 i będzie jeszcze jedna). Inaczej się nie da bo pięknie obrodziło w tym miesiącu. ;) Aż 5 książek z tego wpisu zgadza się z moimi wyborami, a "Konkurs na żonę" już czytałam i opisywałam na blogu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, maj jest cudowny i straszny jednocześnie :) Tyle nowych książek do czytania. Ja się postaram zamknąć w dwóch postach, ale czy wyjdzie... nie wiem. Zobaczę dziś :)

   Usuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates