czwartek, 8 marca 2018

Książka jest kobietą!

 

Czym byłaby literatura bez silnych, wyrazistych i charakternych kobiecych postaci? Czymś... zupełnie innym niż teraz. I nie oszukujmy się, zdecydowanie nie tak dobrym. Bo kto inny potrafi połączyć hart ducha z delikatnością, waleczność z troską? Szukasz książki, w której damskie postacie "mają to coś"? Oto nasz TOP 10 silnych kobiecych postaci... w najróżniejszych gatunkach literackich!

Lekka powieść obyczajowa


Tytuł: Ballada o ciotce Matyldzie
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia

Czasem wszystko spada na głowę, niekończące się problemy, komplikacje i nieszczęścia, które nie tylko chodzą parami, ale całymi stadami. Ta powieść podniesie cię na duchu, chociaż nie wszystko jest łatwe, to gdzieś zawsze czeka szczęśliwe zakończenie. Kłopoty małżeńskie, finansowe, samotność? Razem z Joanką poszukaj swojej drogi w życiu!
Powieść obyczajowo-historyczna


Tytuł: Córki smoka
Autor: William Andrews
Wydawnictwo: NieZwykłe

Ten tytuł to zdecydowanie poważniejsza propozycja. Opowiada historię Koreanki, której los przygotował bardzo trudne życiowe doświadczenia. Młode dziewczyny podczas drugiej wojny światowej nie miały wiele do powiedzenia. Ale ta historia to nie tylko trauma, to przeszłość, która naznaczyła całe ich życie. "Córki smoka" to powieść o bólu, cierpieniu, ale też ogromnej sile.Powieść historyczna

 

Tytuł: Pieśń królowej
Autor: Elizabeth Chadwick
Cykl: Eleonora Akwitańska (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Eleonora Akwitańska miała tylko 13 lat, gdy została zmuszona do ślubu z królem Francji, człowiekiem, którego nawet nie znała. Cała trylogia opiera się na faktach historycznych i opowiada o losach silnej, ale też samotnej kobiety. Królowej otoczonej obcymi ludźmi i zdradliwym dworem, która musiała walczyć nie tylko o szczęście, ale też najmniejszy skrawek niezależności.


Kryminał


Tytuł: Kasacja
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Joanna Chyłka (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Jaka jest Chyłka, wie chyba każdy. Twarda, bezkompromisowa i niezwykle inteligentna. Walczy z niesprawiedliwością na wszystkie prawne sposoby, a z głupotą ciętym językiem. Nie boi się nikogo i niczego. Ale czy na pewno? Nawet silne kobiety mają swoje słabe strony... Jedno jest pewne. Cykl o Chyłce niezwykle wciąga.Młodzieżowa fantastyka

 

Wydawnictwo: Arena 13
Autor: Joseph Delaney
Cykl: Arena 13 (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar

Kwin może nie jest główną bohaterką tej opowieści, ale bez wątpienia ma charakter. Robi co chce i kiedy chce i nikogo nie pyta o zdanie. Miała ochotę pojawić się w tym zestawieniu, więc się pojawiła :)

Young adult

 

Tytuł: Terapia
Autor: Kathryn Perez
Cykl: Therapy (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe

Trauma, trudna przeszłość i paskudne doświadczenia. W tej książce jest wszystko. Główna bohaterka wiele razy chce się poddać, ale... nie robi tego. Nawet rozbita na tysiące kawałków za każdym razem będzie się podnosić. "Terapia" to powieść, która budzi wiele emocji. Ale ma jeden wyraźny przekaz, trzeba mieć wiele siły, by zacząć od nowa.Powieść biograficzna

 

Tytuł: Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
Autor: Anna Kamińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze „żmudzkiego” uporu. Mówiła "Zginę w górach" i dotrzymała słowa. To opowieść o niezwyczajnym życiu wyjątkowej kobiety.
Literatura obyczajowa


 
Tytuł: Uwertura
Autor: Adrianna Rozbicka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

To opowieść o walce o własne marzenia, o trudnej drodze do szczęścia i mierzeniu się z przeciwnościami losu. Alicja nigdy się nie poddaje, a o to, co kocha, gotowa jest walczyć zawsze i wszędzie. Taniec, miłość, muzyka, a przede wszystkim ogromny hart ducha!
Powieść młodzieżowa


Tytuł: Powrót do domu
Autor: Allan Stratton
Wydawnictwo: YA!

Nie trzeba być pełnoletnim, by mieć w sobie siłę. Zoe ma babcię, którą bardzo kocha i gotowa jest zrobić dla niej wszystko. A kiedy Zoe mówi wszystko, ma na myśli dosłownie "wszystko". "Powrót do domu" to niesamowita i piękna opowieść o rodzinie, pokonywaniu przeciwności losu i trzymaniu się razem. Ciepła i bardzo wzruszająca historia.ThrillerTytuł: Czasami kłamię
Autor: Alice Feeney
Wydawnictwo: W.A.B.

Amber leży w śpiączce. Nie wie, co doprowadziło ją do tego stanu. Może tylko leżeć, myśleć i czekać, aż odzyska władzę w ciele. W tym czasie musi poukładać sobie w głowie wszystko, co stało się do tej pory. A potem... żyć z tym dalej. Jest jeszcze jedna kwestia. Amber... czasem kłamie.
Ta kobieta jest silna, niezależna i... nieprzewidywalna. Ufasz jej?
Powieść, która wciąga, fascynuje i każe wątpić we wszystko. Intrygująca lektura!

Młodzieżowy thriller


Tytuł: Uwięzione
Autor: Natasha Preston
Wydawnictwo: Feeria

Summer została porwana. Nie wie dlaczego i czemu ten mężczyzna jej to robi, ale... musi poddać się nowym zasadom, nauczyć nowych reguł. A przy tym wszystkim nie stracić nadziei. Mężczyzna kiedyś musi popełnić błąd. Czy aby na pewno?
Świetna książka, pełna napięcia i nerwowej atmosfery. Niesamowicie wciągająca historia!A wy co dodalibyście do tej listy? Z okazji dnia kobiet życzę wszystkim czytelniczkom wielu wspaniałych powieści... o nas samych! :)

4 komentarze:

  1. Co bym wybrała? Właśnie czytałam recenzje Powrót do domu i chętnie się skuszę, dodatkowo na Czasami kłamię i Córki smoka

    zksiazkanakanapie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. "Uwertura" tak bardzo chcę przeczytać, a wciąż nam nie po drodze. :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates