niedziela, 23 czerwca 2019

Niewyjaśnione tajemnice – Joel Levy


Tajemnice, zagadki, sekrety... Ludzi od zawsze fascynowało szukanie prawdy. Czy w związku z tym nie ma już nic do wyjaśnienia? Wręcz odwrotnie! Każda odpowiedź rodzi nowe pytania, ale dla ciekawych świata to nie problem, a wyzwanie!


Tytuł: Niewyjaśnione tajemnice
Autor: Joel Levy 
Wydawnictwo: Alma - Press

Jakiś czas temu na rynek weszła intrygująca książka o tytule „Niewyjaśnione tajemnice”. Od razu przypomniałam sobie tysiące wciągających rozmów o zagadkach historii. Uwielbiam takie tematy, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po pozycję, która zapowiadała wiele ciekawych opowieści. Jak sprawdziła się w praktyce?

Najpierw oceńmy wydanie, na pierwszy rzut oka okładka przypomina... podręcznik do historii. Już sami musicie określić, czy jest to dla was plus, czy minus. Z kolei czcionka przywodzi mi na myśl liczne publikacje zbierające ciekawostki. Jest to zdecydowanie dobry kierunek, bo właśnie tajemnice przeszłości będą naszym tematem przewodnim. Cała treść została ułożona według czterech tematów głównych: Tajemnicze miejsca, zdarzenia, dziwne doniesienia i zagadkowe artefakty. Podrozdziały stanowią opowieści o poszczególnych zagadkach i konstrukcja jest raczej podobna. Każda tajemnica ma swoją stronę tytułową zawierającą najważniejsze informacje, a następnie omówienie wiadomych i... niewiadomych. Zagadek jest dokładnie 39, a więc mamy co czytać. Ale czy warto?

Moim zdaniem... zdecydowanie tak. Wszystkie materiały zostały opracowane prosto i czytelnie. Sposób prezentowania treści jest przystępny oraz wciągający. Każdy czytelnik lubiący tę tematykę z pewnością pokocha tę książkę. Owszem, jest to tytuł raczej dla osób dopiero poznających materię lub o szerokich zainteresowania. Obok siebie prezentowane są bardzo różne tajemnice, od tych popularnych, jak np. bursztynowa komnata, po te o wiele mniej znane.

Tak jak już wspomniałam, książka prezentuje każdą tajemnicę oddzielnie. Dzięki temu nie musimy zachowywać żadnego konkretnego porządku, ale czytać to, na co w danym momencie mamy ochotę. I z tego punktu widzenia jest to zaleta, jednak z drugiej strony brak ciągłości może się negatywnie odbić na czytelnikach z mniejszym samozaparciem, bo jeśli raz odłożą książkę, mogą już do niej więcej nie wrócić.Całość dodatkowo zbogacają liczne materiały dodatkowe jak zdjęcia, mapy i ilustracje. To niezwykle wzbogaca książkę i sprawia, że o wiele łatwiej zrozumieć prezentowaną treść. „Niewyjaśnione tajemnice” to tytuł wartościowy, poszerzający horyzonty i o zdecydowanym walorze edukacyjnym. Idealna propozycja dla osób ciekawych świata!

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates