niedziela, 1 marca 2020

Przemowy niezapomniane – Shaun Usher



Są takie słowa, które na dłużej zostają w naszych sercach, które zmieniają naprawdę wiele i o których nie sposób szybko zapomnieć. Inspirują, szokują, poruszają… Wzbudzają całe morze emocji i ten zbiór jest właśnie o nich.


Tytuł: Przemowy niezapomniane
Autor: Shaun Usher
Wydanwictwo: SQN

Lubię sięgać po niebanalne książki, które pozornie mogą się wydawać zupełnie nie w moim stylu. Bo co ciekawego można znaleźć w zbiorze zupełnie niepowiązanych ze sobą przemów? Jak się okazuje… bardzo dużo. Ale od początku!

Po pierwsze, na uznanie zasługuje już samo wydanie. Książkę naprawdę przyjemnie się trzyma w rękach, a zaraz potem czyta. Piękna, solidnie wykonana okładka. W środku zaś przejrzysty układ treści i zdjęcia oddająca moment wygłaszania przemowy. Nie trudno jest się wczuć i wyobrazić sobie tę chwilę.



Bardzo ciekawy jest sam dobór tekstów. Znane persony przeplatają się z mniej rozpoznawalnymi osobami. Świetnie wpływa to na odbiór całości, bo to nie kwestia sprawy, a ważkość poruszanych tematów jest w tym zbiorze najważniejsza.

Z kolei same cytowane teksty są naprawdę inspirujące! Mowa w nich zarówno o rzeczach wielkich, jak i bardzo przyziemnych. Najczęściej te dwa aspekty są ze sobą wzajemnie powiązane. Dla mnie ich poznawanie było naprawdę inspirujące i dające do myślenia.

Od strony praktycznej bardzo pomocne są krótkie wstawki, które tłumaczą nam historyczne okoliczności wygłaszanych przemów. Dowiadujemy się w nich zarówno o samym mówcy, jak i społecznym kontekście całego wydarzenia.



Muszę przyznać, że ten tytuł naprawdę zrobił na mnie wrażenie! Świetnie mi się go czytało i cały czas byłam ciekawa, kogo poznać w następnym tekście. Naprawdę ciekawa, poruszająca i dająca do myślenia książka.

Książka była dostępna na portalu Czytam Pierwszy.

logov5
.com/proxy/

2 komentarze:

  1. Zacheciłaś mnie do sięgnięcia po ten tytuł. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytam jeśli będę miała okazję, dzięki za polecenie. :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates