wtorek, 4 sierpnia 2020

Sprzedawca – Krzysztof Domaradzki


,,Podobno jeden na pięciu liderów biznesu jest psychopatą. Moim zdaniem to mocno niedoszacowany wynik. – Kacper Berger, Trener Sprzedaży”.

Większość ludzi na świecie uważa, że pieniądze i sukces to wszystko, czego potrzebują w życiu. Jednak, gdy już mają te wymarzone miliony na koncie i zyskują sławę, szukają w życiu czegoś jeszcze... Często popadają w nałogi, a czasami znajdują sobie również przerażające pasje.


Tytuł: Sprzedawca
Autro: Krzysztof Domaradzki
Wydawnictwo: Czarna Owca

Książka pt. ,,Sprzedawca” wprowadza nas w korporacyjny świat biznesmena Kacpra Bergera. Akcja toczy się w Warszawie, wśród warszawskiej śmietanki biznesowej oraz towarzyskiej. Poznajemy głównego bohatera jako trenera szkoleniowego z zakresu sprzedaży, a także jako wiceprezesa wielkiej międzynarodowej firmy o nazwie Cloud. Książka wprowadza nas w świat Kacpra, jego codziennych zajęć i zainteresowań. Główny bohater jest młodym, bardzo przystojnym i niezwykle pewnym siebie mężczyzną. Od samego początku poznajemy go jako człowieka pozbawionego skrupułów, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Jest człowiekiem, który ma wszystko, czego sobie zapragnie, a miliony na koncie, sukces i sława zdecydowanie pomagają mu w dążeniu do wyznaczonych celów. Poznając Bergera i jego życie dowiadujemy się również, że jest mężczyzną, który lubi się dobrze zabawić, a wspomagaczem okazują się tutaj narkotyki. Ma znajomości i niewątpliwie ławy dostęp do różnego rodzaju dragów. W tygodniu ambitny wiceprezes i trener, a w weekendy imprezujący, lubiący przygodny seks, narkotyki i nie tylko... 

,,To tam – w piwnicy – znajduje się druga część Kacpra Bergera. Ta ważniejsza. Najbardziej charakterystyczna. Najlepiej mnie wyróżniająca. Doskonale piękna”.

Po przeczytaniu kilku stron książki odkrywamy o ciemną stronie Bergera, który uwielbia wyławiać z tłumu wybrane przez siebie dziewczyny, studentki i zapraszać je do siebie. Nie stanowi to dla niego żadnego problemu, a one oczarowane jego wyglądam i elokwencją myślą: cóż może zrobić elegancko ubrany, na wysokim stanowisku, przystojny mężczyzna? Otóż okazuje się, że bardzo dużo, gdyż on uwielbia dręczyć, zadawać ból i wykorzystywać kobiety. 

Jak dowiadujemy się od samego głównego bohatera, po zaginięciu kolejnej młodej dziewczyny, wkracza do akcji Ona – komisarz Maria Falk. Razem ze swoim partnerem początkującym w tym zawodzie Olegiem Gusiewa, łączy zaginięcia wszystkich kobiet ze sobą i wpada na trop, który doprowadza do upadku Kacpra. On natomiast nie cofnie się dosłownie przed niczym, żeby nie zostać schwytanym. 

Książka autora Krzysztofa Domaradzkiego została napisana z perspektywy mordercy, który wie wszystko, co dzieje się dookoła, nawet w sytuacjach, w których nie mógłby być osobiście. Pomimo faktu, że znamy sprawcę od samego początku, w książce niczego innego nie możemy być pewni na sto procent, dlatego ta książka jest tak ciekawa. Autor nie boi się wulgarnego języka, jednak nie jest on nadużywany i stanowi dobre uzupełnienie konkretnych zachowań głównego bohatera. 

W prologu książki ,,Sprzedawca” dowiadujemy się, że główny bohater Kacpra Bergera jest postacią fikcyjną, natomiast otoczenie i ludzie, wokół których się obraca, są odzwierciedleniem prawdziwych rekinów biznesu. Krzysztof Domaradzki czerpiąc wiedzę i doświadczenie z pracy dla magazynu ,,Forbes” wprowadza nas w świat biznesu i ludzi sukcesu, w którym niewątpliwie rządzą pieniądze. To właśnie one nakręcają ten cały świat, przez co ludzie stają się chorobliwie ambitni, brutalni i aroganccy. Autor sprytnie wplata anegdoty, jakie usłyszał, a także historie, w których niewątpliwie był świadkiem. 

,,Sprzedawca” uświadamia nam, że ludzie wysoko postawieni w społeczeństwie mogą zarówno świetnie zarządzać firmą, jak i ludźmi, a także mieć skłonności psychopatyczne. Myślę, że książka jest ciekawą propozycją, pomimo zbyt dużej ilości biznesowych intryg, a małej ilości wątków kryminalistycznych. Warto przeczytać, aby dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda świat ludzi, którzy napędzają naszą gospodarkę.

Beata Wolniewicz-Róg

2 komentarze:

  1. Głośno ostatnie o tej książce, ale mnie ona jakoś do siebie nie przekonuje. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka już czeka na mojej półce :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates