czwartek, 29 lipca 2021

Instynkt mordercy – Rachel Caine


„Instynkt mordercy” to już piąty tom opowieści „Stillhouse Lake” i jak to w przypadku sensacji bywa, można tę część czytać niezależnie od poprzednich, ale więcej frajdy daje zachowanie kolejności chronologicznej.


Tytuł: Instynkt mordercy

Autor: Rachel Caine

Wydawnictwo: Filia

 

Tym razem sprawa zaczyna się od zagadkowej śmierci dwóch dziewczynek, które zostają znalezione w zatopionym samochodzie. Nigdzie jednak nie ma kierowcy, którym była ich matka. Co się z nią stało? Uciekła? Została porwana? Im bardziej bohaterki zagłębiają się w tę tajemnicę, tym bardziej są zagrożone.

 

„Instynkt mordercy” to trzymający w napięciu thriller, w którym nie brak zaskakujących zwrotów akcji. Już praktycznie od pierwszych stron powieść zaczyna budować atmosferę zagrożenia i niepewności, która momentami mrozi krew w żyłach.

 

Warto wspomnieć, że bieg historii śledzimy z perspektywy trzech różnych bohaterów, co z jednej strony pokazuje aspekty sprawy niedostępne dla tylko jednego narratora, z drugiej dodatkowo pokręca tempo akcji. Jeśli dodać do tego przystępną narrację otrzymujemy książkę, od której nie sposób się oderwać.


 

Jednak najciekawiej robi się oczywiście pod sam koniec, autorska funduje czytelnikom zaskakujące zakończenie, którego muszę przyznać, nie spodziewałam się. Miłośnicy thrillerów nie powinni czuć się zawiedzeni rozwiązaniem intrygi.

 

Tym bardziej smutne jest to, że autorka nic więcej nie napisze. Niestety w zeszłym roku zmarła po długiej walce z rakiem. Jest to bez wątpienia wielka strata.

 

Zazwyczaj nie czytam thrillerów, ale dla tego tytułu zdecydowałam się zrobić wyjątek i nie żałuję. Jeśli cenicie ten gatunek, koniecznie przeczytajcie całą serię!


Dominika Róg-Górecka

Numer akredytacji: 08/05/2020

7 komentarzy:

 1. Przeczytałam jedną książkę z serii, ale nie bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uwielbiam thrillery i bardzo chcę przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie powoieści, dawno nie czytałam jakiejkolwiek książki. Może ta mnie wciągnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka już czeka na mojej półce :) Jako fanka thrillerów polecam także "Mroczne sekrety". Misternie utkana fabuła, która zaskakuje do końca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię ten gatunek. Miałam przerwę kilka miesięcy od czytania. Chętnie sprawdzę ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi tylko szkoda, że autorka w ostatnim tomie serii zaspoilerowała poprzednie tomy. Teraz nie mam za bardzo chęci, żeby po nie sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates