poniedziałek, 6 marca 2023

Analiza fundamentalna dla bystrzaków – Krantz Matt


Inflacja szaleje, cena kredytu rośnie, a lokaty nie pozwalają nawet zabezpieczyć kapitału. Wielu doradców finansowych rekomenduje jedno – giełdę. Ale przecież tam można równie wiele zyskać, co stracić. Może więc najpierw książka? Czy „Analiza fundamentalna dla bystrzaków” pomoże początkującemu inwestorowi?


Przede wszystkim jest to tytuł dla osób, które do tej pory nie miały zbyt dużego kontaktu z zagadnieniem. Jeśli ukończyliście studia ekonomiczne lub pracujecie w księgowości… możecie nie dowiedzieć się zbyt wiele. Analiza fundamentalna omawia wiele bardzo istotnych rzeczy, ale dosłownie od zerowego poziomu. Książka ta to bardzo solidne omówienie podstaw. Osoby, które zawodowo zajmują się pokrewnymi tematami albo mają wykształcenie kierunkowe, co jakiś czas dowiedzą się kilku ciekawostek, jednak przez większość czasu będą najwyżej układać sobie w głowie już posiadaną wiedzę.


Jeśli jednak faktycznie chcecie się nauczyć analizy fundamentalnej od zera, to jest to poradnik wręcz idealny. Informacje tutaj są zaprezentowany w przystępny sposób, a omówienia są dokładne i kompletne. Dodatkowo książka zawiera bardzo przejrzysty układ oraz ciekawy system oznaczania treści. Przykładowo, bez trudności odróżnicie zagadnienia zaawansowane od podstawowych czy ciekawostek. Wszystko to za sprawą obrazków na marginesach.


Czym jest więc analiza fundamentalna? Jest to sposób podejmowania decyzji inwestycyjnych oparty na podstawowych danych ekonomicznych. Z książki dowiecie się wiele na temat rachunkowości np. bilansu czy rachunku zysków i strat. Odkryjecie podstawowe wskaźniki i pojęcia. Warto mieć jednak na uwadze, że chociaż analiza fundamentalna jest oparta na twardych danych… to w żaden sposób nie zastąpi doświadczenia oraz sporej dozy szczęścia i stalowych nerwów.


Mimo wszystko nie rekomenduję rozpoczynania inwestowania w oparciu wyłącznie o tę książkę. Jest niezła, ale może stanowić jedynie punkt wyjścia do dalszych poszukiwań. To solidna porcja wiedzy i dobry punkt wyjścia, ale nie stanowi tajemniczej metody, który zagwarantuje same sukcesy.

1 komentarz:

  1. Warto po nią sięgnąć. nowej wiedzy nigdy nie jest za wiele

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates