niedziela, 9 kwietnia 2023

Twoja kuchnia w wersji keto


Dieta ketogeniczna to jeden z ostatnich trendów. Tym razem to cukry są na cenzurowanym. Jednak jak ich unikać, skoro węglowodany są praktycznie… wszędzie? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą książki kulinarne. Czy w tej udało mi się znaleźć smaczne, ale też proste przepisy?


Jak wiele książek kulinarnych, tak i ta jest pięknie wydana. Każdy przepis ilustruje ładne i apetyczne zdjęcie. Zanim jednak przejdziemy do receptur, czytelnik ma możliwość zaznajomienia się z krótkim wstępem teoretycznym, w którym dowie się, czym tak naprawdę jest dieta ketogeniczna oraz dlaczego warto ją stosować. Następnie znajdzie kilka stron cennych porad, np. na temat cukrów czy tłuszczy.


Same przepis zostały podzielone zgodnie z dość tradycyjnym układem, tj. według posiłków. Dodatkowo obiad ma jeszcze kilka podkategorii. Z kolei na końcu znajdziemy spisów przepisów oraz ich indeks. Ten pierwszy to po prostu lista, zaś ten drugi zawiera miniaturkowe zdjęcia wszystkich proponowanych dań. Pierwszy raz spotkałam się z takim ujęciem tematu i już czuję, że to świetne rozwiązanie. Czasem nie wiem do końca, na co mam ochotę, a takie skrótowe podsumowania przepisów zdecydowanie ułatwi mi wybór.


Jeśli zaś chodzi o sposób zaprezentowania przepisów, to co do zasady wygląda on w następujący sposób: po lewej stronie mamy opis, a po prawej zdjęcie. W recepturze znajdziecie listę składników, informacje o czasie przygotowania i liczbie porcji. Dodatkowe dane to „poziom ketogeniczności” oraz wskazanie, czy w przepisie pojawiają się najpopularniejsze alergeny (oraz jak ich uniknąć). Nie brakuje też informacji o wartościach odżywczych.


Przepisy zawarte w tej książce mają różny poziom trudności, jednak, co do zasady, do ich przygotowania nie są potrzebne niecodzienne składki. Wyzwaniem, jak zawsze w tej diecie, pozostaje mąka (chyba że tylko ja nie mam migdałowej w domu?) i słodziki. Jednak myślę, że warto przygotować się do gotowania, ponieważ dania z tej książki są wręcz przepyszne!


Takie tytuły recenzuje się trochę z pespektywy własnych upodobań kulinarnych. W moim przypadku książka ta sprawdziła się świetnie. Przepisy są względnie proste, a dania smaczne. Tytuł sprawdzi się w kuchni każdego, kto stosuje dietę ketogeniczną albo, tak jak ja, szuka urozmaiceń i niecodziennych smaków.

Dominika Róg-Góreca

4 komentarze:

  1. Nie próbowałam tej kuchni. Z chęcią bym spróbowała

    OdpowiedzUsuń
  2. O diecie keto bardzo dużo słyszałam, ale to niestety chyba nie dla mnie. Zwłaszcza, że bardzo lubię swoją aktualną dietę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Warto spróbować tej diety. Ja stosowałam ją jakieś dwa lata temu

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates