czwartek, 15 czerwca 2023

Klucz Anubisa


Mamy lato, piękną pogodę, a w głowie myśli o wakacjach. Gdzie się wybrać? W tym sezonie zdecydowanie polecam… Egipt! I to koniecznie w towarzystwie Sary oraz Artura! „Klucz Anubisa” zabierze Was w wartą przygodę pełną emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji, w których współczesna intryga będzie się przeplatać z zagadką z przeszłości!


Wszystko zaczyna się od niespodziewanej śmierci ojca Sary. Ten pełen życia profesor nagle dostaje zawału i odchodzi z tego świata. Jego córka jest zrozpaczona, a ich wspólny przyjaciel, Artur, stara się podtrzymać dziewczynę na duchu. Szybko zdradza jej też swoje podejrzenia, prawdopodobnie to nie była zwykła śmierć, ale… morderstwo. Wszystko to dodatkowo potwierdza tajemniczy list z Egiptu. Dziewczyna zrobi wszystko, by dowiedzieć się, kto stoi za śmiercią jej ojca, ale czy da radę pogodzić się z prawdą?


„Klucz Anubisa” to fantastyczna historia, którą mam przyjemność patronować. Opowieść w ciekawy sposób łączy trzy perspektywy czasowe. Po pierwsze: mamy współczesną intrygę, w ramach której staramy się odkryć mordercę. Po drugie: co jakiś czas otrzymujemy też historię rozgrywającą się w starożytności, która związana będzie z zakazanym uczuciem oraz walką o władzę. I po trzecie: dzienniki mamy Sary opiszą nam wydarzenia sprzed kilkunastu lat. Wszystkie te pespektyw są ze sobą w jakiś sposób powiązane. Przeszłość tłumaczy teraźniejszość, a zamierzchłe czasy pomogą bohaterom rozwikłać współczesną intrygę.


Naprawdę można wczuć się w klimat! Autorce naprawdę dobrze udało się oddać atmosferę opisywanych miejsc i czasów. Czy to gorąc pustyni, czy mroki świątyń – momentami czułam się, jakbym była na miejscu i na własne oczy śledziła losy bohaterów.
A jest co „oglądać”, bowiem przygoda jest naprawdę wartka, a liczne zwroty akcji nie pozwalają się nudzić. „Klucz Anubisa” to świetna historia, która przywodzi klimatem na myśl Larę Croft oraz Indiana Jonesa. Mamy tutaj akcję, zagadki oraz bohaterów, którym niestraszne żadne wyzwania. Muszę przyznać, że z dużym zainteresowaniem śledziłam rozwój wydarzeń, tym bardziej że na zmianę odkrywałam bieżące wydarzenia oraz opowieść z przeszłości.


Skoro już mowa o starożytności to nie sposób nie zauważyć, że współcześnie wydawane romanse rozgrywają się raczej w teraźniejszości, albo przynajmniej w XX wieku. Tutaj cofamy się w czasie o wiele dalej. Ponieważ starożytny Egipt od zawsze mnie fascynował, to ta opowieść była dla mnie prawdziwą gratką! Historia zakazanego uczucia jest równie emocjonująca co ta rozgrywająca się we współczesności. Dodatkowo ma jeszcze ciekawy klimat oraz sporo ciekawostek na temat starożytnego Egiptu.


„Klucz Anubisa” to opowieść niebanalna, jeśli szukacie na rynku czegoś „innego” niż typowe romanse, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Powieść w wersji papierowej jest do kupienia na stronie Komiksiarnia Katowice.


 Dominika Róg-Górecka

6 komentarzy:

 1. Nie do końca mój gatunek. Może kiedyś się przekonam

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesując. Nie sięgałam jeszcze po takie ksiązki

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla fanów gatunku to może być coś fajnego. Ja raczej nie sięgam po takie książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczna historia, skomplikowana intryga, i połączenie różnych perspektyw czasowych brzmią bardzo intrygująco. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią chciałabym poznać treść tej książki. Długo nie sięgałam po ten gatunek

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates