poniedziałek, 21 sierpnia 2023

Lato w Przytulnej – Katarzyna Michalak


Katarzyna Michalak w swojej powieści „Lato w Przytulnej” ponownie wplata czytelnika w intrygującą sieć relacji i emocji. To opowieść o rodzinie, miłości i przemianie, która pozostawia czytelnika z mieszanymi uczuciami.


W malowniczym miasteczku Przytulna rozwija się skomplikowana historia rodziny Gawroszów, pełna tajemnic i konfliktów. Amelia, postać centralna, cierpiąca na nieuleczalną chorobę, spodziewa się dziecka, co dodaje dramatyzmu i emocji całości. Jednak, chociaż emocje są wyraźnie ukazane, niekiedy zdają się być nieco przesadzone, nadając opowieści filmowy charakter.


Wątki miłosne i tajemnicze pieniądze, które pojawiają się niespodziewanie, wprowadzają wiele zwrotów akcji. Niemniej jednak, niektóre z tych wydarzeń mogą wydawać się nieco mało realistyczne. Czasami tempo wydarzeń jest tak intensywne, że trudno zanurzyć się w ich autentyczności.


Oczywiście, warto zaznaczyć, że to właśnie nadmiar wydarzeń i intensywnych emocji może przyciągnąć pewną grupę czytelników, dla których powieść będzie wciągającą i emocjonującą podróżą. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej subtelne podejście do relacji i dramatu, pewne momenty mogą wydawać się lekko przerysowane.Mimo to, Katarzyna Michalak nadal wyróżnia się umiejętnością tworzenia postaci o głębi i autentyczności. Jej zdolność do ukazywania skomplikowanych relacji między ludźmi jest niezaprzeczalna. Tak samo bohaterzy, którzy tworzą. Chociaż momentami sprawiają wrażenie przerysowanych, bez wątpienia nie są nudni. W tym szaleństwie musi tkwić jakaś metoda, bo chociaż postaci nie raz wzbudzały moje negatywne emocje, cały czas zastanawiałam się... co będzie dalej. I niestety, najważniejsze zwroty akcji wciąż przekładane są na później. Autorka uwielbia trzymać czytelnika w napięciu i kończyć powieści w takim momencie, by najlepsze wciąż czekało na wyjaśnienie.


Podsumowując, "Lato w Przytulnej" to opowieść, która na pewno nie pozostawi czytelnika obojętnym. Pomimo pewnych przerysowanych emocji i filmowych zwrotów akcji, ta powieść wciąż pozostaje wciągająca i dostarcza chwil wzruszeń. Dla tych, którzy lubią historie pełne niespodzianek i intensywnych uczuć, ta książka z pewnością stanie się cennym odkryciem.


Dominika Róg-Górecka

3 komentarze:

  1. Myślę, że mogłaby mi się spodobać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawno już nie siegałam po twórczość tej autorki. Chętnie to zmienię.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaciekawiłaś mnie tą recenzją. Uwielbiam książki, które trzymają w napięciu, choć czasami przerysowane emocje mogą mnie odstraszyć. Ale skoro piszesz, że warto dać jej szansę, to może sięgnę po nią.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates