poniedziałek, 27 maja 2024

Karmienie piersią. Jak dobrze zacząć i poradzić sobie z trudnościami – Magdalena Michalska-Kacymirow i Marta Moeglich

#WspółpracaRecenzencka #Mamania


„Mleczna przygoda” to chyba jedno z ładniejszych określeń na karmienie piersią. Inne są zdecydowanie mnie poetyckie i… pozytywne. Ale skojarzenia to nie wszystko. Wokół karmienia piersią narosło też wiele stereotypów, czy zwyczajnie szkodliwych mitów. Jeśli chce się poznać temat, warto sięgnąć po literaturę fachową. Taką, jak ta z dzisiejszej recenzji.


„Karmienie piersią. Jak dobrze zacząć i poradzić sobie z trudnościami” to książka, którą napisały Magdalena Michalska-Kacymirow i Marta Moeglich. Publikacja wydana została przez wydawnictwo Mamania w ramach cyklu „Pierwszy kontakt”, który w przystępny i zrozumiały sposób prezentuje zagadnienia związane z macierzyństwem. Poprzednio miałam przyjemność czytać „Moje dziecko się złości” i byłam oczarowana zarówno formą, jak i dużą ilością wiedzy. Nie inaczej było i tym razem.

„Karmienie piersią” to książka, w której połączono teorię z praktyką. Jest zarówno przystępna cenowo, jak i świetnie napisana. Czytelnik dowiaduje się z niej praktycznie wszystkiego na temat karmienia piersią. W książce znajdziemy część teoretyczną, dzięki której dowiemy się, jak przebiega cały proces, ale też niesamowicie praktyczną, która uwzględnia najpopularniejsze mity, czy pytania młodych matek.
Podoba mi się też sposób, w jaki autorki zachęcają do podjęcia wysiłku karmienia piersią. O ile ich stanowisko można zgadnąć już po samym tytule, to zachowują bardzo dużo taktu i wyrozumiałości wobec kobiet, które obrały inną ścieżkę. Kto chociaż raz przeglądał Internet, by dowiedzieć się, czegoś na ten temat wie, że nie jest to wcale takie oczywiste.

Kolejnym plusem jest też fantastyczny układ treści. Tematyczne rozdziały, ale również zaprezentowanie tekstu w bardzo przystępny sposób (za pomocą graficznych wyróżników) sprawia, że nie tylko łatwo wrócić do określonych zagadnień, ale też treść lepiej zapada w pamięć.

Na koniec warto się też zastanowić, komu polecam ten tytuł. Jego zakres jest trochę ograniczony, dlatego w moim odczuciu najlepiej sprawdzi się u kobiet pod koniec ciąży, które oczekują pierwszego dziecka. Tak samo dużo wartości znajdą w nim mamy, które co prawda mają już maluchy, ale wcześniej proces karmienia nie wyglądał tak, jakby chciały. Z tego względu uważam, że ten tytuł to naprawdę dobre uzupełnienie wyprawki.

Dominika Róg-Górecka

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates