piątek, 14 czerwca 2024

Scam na autora? Uważaj, bo tego jeszcze nie było!

 #NewsPrzyzwyczailiśmy się nie otwierać linków, które dostajemy w podejrzanych wiadomościach.  Wygrałeś  gigantyczną nagrodę, chociaż nie brałeś udziału w konkursie?  A może książę z Dubaju chcę ci dać prezent?  To na kilometr  śmierdzi  oszustwem. Ale wiadomość od autora? Zwłaszcza kiedy recenzujesz książki, otrzymujesz ich pewnie bardzo dużo. Tym bardziej zachowaj czujność, bo oszustwa „na autora”  też się zdarzają!


Szóstego czerwca Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka znana z cyklu „Szeptucha”, napisała na swoim fanpage'u niepokojącą wiadomość. Jak informuje, ktoś założył na Facebooku konto na jej imię i nazwisko. Ukradł też zdjęcia oraz inne dane. po co? Żeby następnie wysyłać wiadomości, w których pisarka rzekomo proponuje swoją najnowszą książkę i to zupełnie za darmo. Szkoda by było nie skorzystać, prawda? Wystarczy tylko wypełnić formularz i podać swoje dane.


Screenshot’a z fanpage autorki zamieszczam poniżej:
Wiadomość faktycznie wygląda podejrzanie, ale jeśli bierze się udział w wielu książkowych konkursach, można z rozpędu popełnić głupi błąd. Dlatego miejcie się  na baczności, bo chociaż nigdy wcześniej nie spotkałam się z podobnym oszustwem, jak widać wszystko jest niestety możliwe.


Co sądzicie o tej formie oszustwa? Czy taka wiadomość do autora wzbudziłaby wasze wątpliwości?


Dominika Róg-Górecka

3 komentarze:

  1. Dobrze, że o tym piszesz, bo oszustów nie brakuje w przestrzeni publicznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, teraz oszustwa czyhają na każdym kroku

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno warto to znać. Niestety teraz coraz więcej oszustw i sposobów na to.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates