czwartek, 5 lutego 2015

Domowe musli czyli dlaczego warto jeść śniadanie

Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolacje oddaj wrogowi”

Ile razy słyszeliście, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia? Pewnie mnóstwo, ale czy wiecie dlaczego tak jest? Zapraszam do skrótowego przedstawienia kilka faktów, przez które nigdy nie wychodzę z domy bez śniadania.

1. Obniżony poziom glukozy o poranku

Po całej nocy poziom glukozy w organizmie jest niski. Odpowiednio dobrane śniadanie go podniesie, a nam pozwoli szybciej myśleć i skutecznie rozwiązywać problemy np. w pracy.

2. Najaktywniejsza pora dla trawienia

Poranek to moment, podczas którego nasz organizm najaktywniej działa. W tym czasie wydziela się też duża ilość kwasów żołądkowych. Brak śniadania może skutkować różnymi chorobami np. zgagą lub nadkwasotą.

3. Nasz organizm potrzebuje paliwa

Po całej nocy niejedzenia (mam nadzieję!) nasz organizm potrzebuje paliwa. W końcu zaczyna dzień. Planując posiłki od samego rana masz możliwości tak ułożyć ich kolejność, by kolację zjeść już w wersji lekkiej.

4. Śniadania unikają ludzie otyli

Wydaje Ci się, że rezygnując z jednego posiłku możesz schudnąć? Nic bardziej mylnego! „Swoją” porcję jedzenia i tak zjesz. Jednak nie obejdzie się to bez wpływu na Twoją wagę. Pamiętaj, im wcześniej zaczniesz jeść tym więcej czasu będzie miał organizm na strawienie posiłku. A więc jeśli lubisz słodycze sięgaj po nie jak najwcześniej. A na sam wieczór poprzestań na owocach.

5. Dobry humor
Na śniadanie trzeba nie tylko znaleźć czas by je przygotować, ale też zjeść. Niby oczywiste prawda? Jednak ta chwila spokoju pozwoli Ci odprężyć się z rana i przygotować na czekający Cię dzień.

A więc jeśli chcecie być zdrowi i szczupli nie pozostaje nic innego jak nastawić sobie budzik trochę wcześniej…i jeść po królewsku!

A teraz pora na przepis.

Nic tak nie daje "kopa" zdrowia i energii jak domowe musli z orzechów. Idealne na śniadanie, kolację, szybkie i smaczne. Zamieni zwykły jogurt w pasmo kulinarnych rozkoszy.


SKŁADNIKI:
  • garść orzechów włoski
  • garść orzechów laskowych
  • garść rodzynek
  • 3 łyżki suszonego kokosy
  • 3 łyżki wiórek kokosowych
  • garść płatków owsianych
  • garść ziaren słonecznika
  • łyżeczka cynamonu
  • garść pestek dyni


Orzechy obieramy ze skorupek. Oczyszczamy, wkładamy do miseczki. Dodajemy do niej również suszonego kokosa (połamanego w kawałki), płatki owsiane, ziarna słonecznika, wiórki kokosowe, pestki dyni. Nakładamy na blaszkę. Posypujemy równomiernie cynamonem. Pieczemy 10 minut w 180 st, co jakiś czas mieszając (co 3-5 minut). Wyjmujemy z piekarnika, dodajemy rodzynki. Mieszamy. Trzymamy w szczelnym pojemniku.

4 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates