środa, 27 kwietnia 2016

Niemoralny układ

fot. Dominika Róg
Najbardziej pragniemy tego, co nieosiągalne. Myśl o celu absorbuje nas bez reszty. Nieprzespane noce, niezrealizowane plany, nic innego się nie liczy... Jesteśmy przekonani, że tylko wygrana da nam szczęście. Skoro więc tak jest, możemy poświęcić naprawdę dużo, by TO osiągnąć. Jesteśmy w stanie złamać wszystkie zasady, przekroczyć każdą granicę i w końcu pójść na układ... nawet niemoralny.
TytułUkład
Cykl: Off-Campus (tom 1)
Autor: Elle Kennedy
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


Bo to się zwykle tak zaczyna... Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach. Ona potrafi to, co jemu jest tak bardzo potrzebne. Etykę! Jest pilną studentką, a teorie filozoficzne ma w małym palcu. W przeciwieństwie do niego. On jest hokeistą. Średnia to tylko warunek do sportowej kariery, która przez oblany egzamin wisi na włosku. Ma za to coś, co może jej pomóc – popularność... Hannah w pierwszym odruchu odrzuca propozycję Garretta, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Od dłuższego czasu skrycie kocha się w innym, nieziemsko przystojnym, ale też niedostępnym hokeiście. Dla związku z nim mogłaby zrobić wszystko! Garrett, który za wszelką cenę musi poprawić ocenę, proponuje jej układ. Korepetycje za udawany związek. Jemu załatwi to lepszy stopień, a jej pomoże zwrócić uwagę ukochanego. Stają się parą, ale tylko oficjalnie. Tak naprawdę to tylko umowa, zwykłe porozumienie, bez emocji i zbędnych komplikacji. Garrett nienawidzi związków. Za to Hannah ma za sobą trudne doświadczenia. Idealnie? Do czasu. Jeden "ćwiczebny" pocałunek – i pojawia się namiętność, która komplikuje wszystkie ich plany...

Tak! To jest erotyk! Niesamowicie wciągający, ale też... perwersyjny. Układ to zdecydowanie bardzo odważne New Adult. Niektóre z opisanych sytuacji są naprawdę śmiałe i bezpośrednie. Porzuć tę książkę, jeśli uważasz, że wszystkie sceny łóżkowe powinny się rozgrywać przy zgaszonym świetle i bez czytelnika. Zrezygnuj, jeśli lekcje anatomii budziły twoje zażenowanie. Ciągle to czytasz, świetnie! W takim razie koniecznie sięgnij po książkę, która przyspieszy bicie twojego serca. I to nie tylko z powodu fascynującej fabuły.

Układ to nie tylko erotyk. To też ciekawie skonstruowana powieść obyczajowa. Motyw przewodni nie jest ani szczególnie nowatorski, ani typowy. Jednak jego wykonanie to prawdziwy majstersztyk. Motywacja wewnętrzna bohaterów, ich przeszłość, decyzje – wszystko jest spójne i bardzo konsekwentne. Autorka świetnie bawi się konwencjami. Wykorzystuje to, co znane i lubiane, a następnie nadaje mu nowy kształt. I to bardzo ciekawy. Chociaż czytelnik spodziewa się większości rozwiązań, niektóre sceny będą dla niego zaskoczeniem. A wszystkie pozostałe wywołają uśmiech na twarzy.

Głównych bohaterów po prostu nie można nie lubić. Pewna siebie, zarozumiała "krzykaczka" i nietraktujący niczego poważnie "lowelas" to duet nie z tej ziemi. Razem są rewelacyjni. Ich dialogi raz rozbawiają do łez, innym razem wzruszają. Tam, gdzie pojawiają się oni. nie ma miejsca na nudę.

I może byłaby to kolejna nic niewnosząca pozycja, gdyby nie to, że autorce udało się zbudować te wszystkie ciekawe wątki na głębszej motywacji bohaterów. Są piękni, młodzi i napaleni, ale mimo wszystko niepłytcy. Ich historia to tylko pozornie pasmo sukcesów. Zarówno Hannah, jak i Garrett nie mieli życia usłanego różami. Odkrywanie tajemnic ich duszy przenosi tę powieść na zupełnie inny poziom. 

Układ to książka, która ma wszystko, by stać się bestsellerem. Jest pikantny romans, świetni bohaterowie, przyjemne tło, tajemnice z przeszłości i lekka narracja. A wszystko to razem sprawia, że jej się nie czyta, ale pochłania, łapczywie i bez patrzenia na zegarek. Jak dla mnie... układ idealny!
6 komentarzy:

 1. Erotyki :) uwielbiam, tylko kiedy ja to wszystko przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka już czeka na mojej półce ;) Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu.

  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Hannah niby taka skrzywdzona, skryta i nieśmiała, a prawie od razu rzuca się (na) w ramiona Garretta. Jak dla mnie to trochę przerysowane. Taki wybuch namiętności u dziewczyny skrzywdzonej w przeszłości...

  pozdrawiam Iza Czyta
  czytambozyje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko powiedzieć jak zadziała psychika po takich ciężkich wydarzeniach. Tak ten moment też wydał mi się przerysowani, ale z drugiej strony to powieść czysto rozrywkowa, a nie studium przypadku.

   Usuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates