sobota, 10 lutego 2018

Spotkania autorskie w Łodzi – luty 2018

 

Co się dzieje w Łodzi w lutym? Okazuje się, że całkiem sporo. Wiele interesujących spotkań mamy już za sobą, ale równie dużo dopiero w planach. Sprawdźcie, czego nie możecie przegapić!

Aneta Jadowska
Empik Manufaktura
08.02.2017 18:00


Pisarka, autorka seryjna, fanka popkultury i kryminalistyki. Uwielbia powoływać do życia mocne i wyraziste bohaterki i bohaterów, którzy potrafią dotrzymać im kroku. Matka Dory Wilk, Piotra „Witkaca” Duszyńskiego i Nikity. Bohaterką jej najnowszej książki „Trup na plaży i inne sekrety rodzinne” (Wydawnictwo SQN) jest Magda Garstka, która wybiera się do Ustki, by odwiedzić babcię. Nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym jej dotychczasowym życiu. Jest kelnerką. Teraz także znalazczynią trupów. Dlaczego nie miałaby zostać również detektywem amatorem? Zwłaszcza że policja utknęła w martwym punkcie…

Anna Ciarkowska
Empik Galeria Łódzka
12.02.2018 13:00

Pochodząca z Łodzi Anna Ciarkowska to instapoetka, czyli przedstawicielka młodego pokolenia, której wiersze można było przeczytać do tej pory wyłącznie na profilu autorki na Instagramie. Teraz zostały zebrane i wydane w tomiku poezji „Chłopcy, których kocham” (Wydawnictwo Otwarte). Są to wiersze o miłości, związkach i relacjach pomiędzy dwojgiem ludzi. Są też wśród nich listy do tytułowych chłopców, które nigdy nie zostały wysłane. Fanpage „Chłopcy, których kocham” zgromadził już prawie 50 tys. fanów. Anna Ciarkowska, odkąd pamięta, pisała do szuflady. Z wykształcenia jest filolożką i literaturoznawczynią, a prywatnie - wielbicielką spacerów, rekinów i przesłodzonej kawy z mlekiem.

Niebostański Dyskusyjny Klub Książki // Elena Ferrante
Niebostan adres: Łódź, Piotrkowska 17
14.02.2018 19:00


14. liutego serdecznie zapraszamy na spotkanie Niebostańskiego Dyskusyjnego Klubu Książki

Będziemy rozmawiać o "Genialnej przyjaciółce" Eleny Ferrante.

Formuła spotkania jest otwarta i prosta - dyskutujemy, bo lubimy rozmawiać o książkach. Wspólnie też wybieramy kolejne pozycje do przeczytania.

„Oddech Wschodu” - walentynkowe spotkanie z Adeliną Tulińską
Dom Literatury w Łodzi
Łódź, ul. Roosevelta 17
14.02.2018 19:00


Dom Literatury w Łodzi i Wydawnictwo Biblioteka, Łódź. zapraszają na Walentynki z serią „Dotyk Północy", które odbędą się 14 lutego 2018 o godz. 19:00.

Gościem spotkania będzie Adelina Tulińska - Strona autorska, z którą porozmawiamy o drugiej części thrillera fantasy –„Oddech Wschodu", ukazującego się w serii „Dotyk Północy".

Michał Lew - Starowicz
Empik Manufaktura
15.02.2018 18:00


Michał Lew-Starowicz, seksuolog w drugim pokoleniu, mierzy się z nowymi zjawiskami seksualnymi i obyczajowymi, które wywołują w nas niepewność i niepokój. Najnowsza książka autora „Kochanie czy klikanie. Terapia dla zagubionych kobiet i mężczyzn” (Pascal) to doskonały przewodnik po świecie nowoczesnych związków, gdzie to, co wirtualne, łączy się z realnym, pożądanie z lękiem przed bliskością, a ekscytacja z erotycznym niespełnieniem. Dziś reguły relacji damsko-męskich stały się niezrozumiałe, a status związków najlepiej określa informacja z Facebooka: to skomplikowane.


Magdalena Lamparska
Empik Manufaktura 
17.02.2018 16:00-18:00

To nie przypadek, że aktorka Magdalena Lamparska zainteresowała się biografią Poli Negri. Z hollywoodzką gwiazdą, która sto lat temu rzuciła świat na kolana, łączy ją zawód, pracowitość i odwaga sięgania po nieosiągalne. Ale to nie Magda cofa się w czasie, by zrozumieć fenomen Polki – pierwszej celebrytki w historii światowego showbiznesu. Autorka zaprasza Polę do swojego świata, mówiąc: niejednego chciałabym się od ciebie nauczyć. Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki „Wszystko albo nic. #jak Pola Negri” (Edipresse Książki).


Natasza Socha
Empik Manufaktura
17.02.2018 18:00-20:00

Natasza Socha pochodzi z Poznania, ale obecnie mieszka w małej miejscowości pod niemieckim Akwizgranem, gdzie na pełen etat wychowuje syna i córkę, a na pół etatu pisze książki, które od lat podbijają serca czytelniczek. Ta najnowsza nosi tytuł „Troje na huśtawce” (Edipressse Książki), a jej główną bohaterką jest czterdziestodwuletnia rozwódka Koralia, która postanawia opowiedzieć swoją historię, spisując pamiętnik. Natasza Socha słynie z nieco sarkastycznego poczucia humoru, którym zaraża swoje bohaterki nie tylko w najnowszej, ale także już we wcześniejszych powieściach m.in. „Macosze”, „Maminsynku”, „Biurze przesyłek niedoręczonych” oraz serii „Matki, czyli córki”. 


Augusta Docher
Empik Manufaktura
18.02.2018 15:00


Skierowany do młodzieży cykl książek „Wędrowcy” autorstwa Augusty Docher składa się z trzech tomów: „Eperu”, „Habbatum” oraz wydanego ostatnio „Batawe” (Wydawnictwo BIS). Są to pełne przygód i niespodziewanych zwrotów akcji powieści o wielkiej miłości Anny Wilk, zwykłej dziewczyny i popularnego aktora Leo Blacka. Byłaby to jedna z wielu podobnych opowieści, gdyby nie fakt, że bohaterowie cyklu nie są zwykłymi ludźmi – dostali od losu dar przeżywania życia wielokrotnie. Augusta Docher, która publikuje także jako Beata Majewska, mówi o sobie m.in., że jest ogrodnikiem, kurą domową i bizneswoman w jednej osobie, ale przede wszystkim kobietą z krwi i kości. Spotkanie będzie okazją, by poznać ją osobiście.
Anita Lipnicka
Empik Manufaktura
22.02.2018 18:00


„Miód i dym” (Warner Music Poland) to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym Anity Lipnickiej. Album został nagrany w całości z udziałem zespołu The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie. Materiał na płytę powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów. Album zawiera czternaście piosenek, do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka. Po raz pierwszy na żywo w Łodzi będzie można usłyszeć je podczas koncertu w Klubie Wytwórnia. Nie zabraknie też starszych kompozycji, doskonale znanych fanom artystki, która przed występem spotka się z fanami w salonie empik w Manufakturze.

Przewodnik literacki po Łodzi - K. Badowska/ K. Kołodziej
Dom Literatury w Łodzi
Łódź, ul. Roosevelta 17
22.02.2018


W spotkaniu wezmą udział autorki przewodnika Katarzyna Badowska i Karolina Kołodziej.
Prowadzenie: Przemysław Owczarek
Książka ukazała się w Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO

Książka jest rodzajem nietypowego przewodnika po mieście – zamiast opisu najcenniejszych łódzkich zabytków zawiera osiemnaście tras, wytyczonych szlakiem utworów literackich, których akcja rozgrywa się w Łodzi. Autorki – literaturoznawczynie z Uniwersytetu Łódzkiego – obalają przekonanie, że Łódź nie ma szczęścia do literatury i nie znalazła w niej odzwierciedlenia. Do tworzenia przewodnika wykorzystały materiał z blisko setki dzieł, przede wszystkim powieściowych! Udowodniły, że Łódź doczekała się wystarczająco wielu literackich obrazów, by mogły posłużyć za podstawę coraz popularniejszej na całym świecie turystyki czytelniczej.


Ewa Karwan-Jastrzębska 
Empik Manufaktura
23.02.3018 11:00-13:00

Ewa Karwan-Jastrzębska ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Wśród cieszących się powodzeniem tytułów znalazły się m.in: „Hermes 9:10” oraz „Sobowtór” (Akapit Press). Po powieść „Sobowtór” chętnie sięga młodzież gimnazjalna i licealna. Książka porusza temat trudnych przyjaźni i pierwszego, niespełnionego uczucia, które staje się życiową lekcją i pomaga wkroczyć w niełatwą dorosłość. Jest w niej wszystko, przez co można zarwać noc podczas czytania: miłość, zazdrość, obsesja i tajemnice. O kulisach jej powstania autorka, która prywatnie jest także scenarzystką i dziennikarką, opowie podczas spotkania.

Lubicie spotkania autorskie? Wybieracie się na któreś? 

4 komentarze:

 1. SZkoda tylko, że nie mieszkam w PL. :(
  Serdecznie pozdrawiam.
  www.nacpana-ksiazkami.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, to faktycznie możesz tylko poczytać. Niedługo planujemy zacząć pisać relacje ze spotkań, może to coś pomoże :)

   Usuń
 2. Wow, jak wiele się dzieje w Łodzi :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates