niedziela, 21 lipca 2019

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kranu?


Lifestyle coraz mocniej wkracza w nasze progi. Jak część z was pewnie wie, od miesięcy jestem w trakcie generalnego remontu. O ile wybór dodatków to przyjemna sprawa, o tyle podstawy podstaw spędzają mi sen z powiek. Dziś mam dla was garść moich refleksji na temat wyboru baterii umywalkowej. Na co zwracać uwagę? I w jakiej kolejności? Zapraszam do czytania.


1. Skąd... płynie woda?

To chyba pierwsza i najważniejsza rzecz, którą należy sprawdzić. Jeśli nie macie w planach zmiany hydrauliki ,najpierw zobaczcie, czy bateria ma być umywalkowa, czy ścienna. Innym słowem, skąd wchodzi woda, z dołu, czy ze ściany. To zdeterminuje modele, które będziecie mieli do wyboru.

2. Przeznaczenie krany

Czy robicie remont w łazience, czy kuchni? Czy zlew jest pod prysznicem, czy w umywalce? Wbrew pozorom ma to istotne znaczenie. Zwłaszcza jeśli chodzi o prysznic lub wannę. W ich przypadku trzeba ustalić, czy wybrany model zakłada podpięcie słuchawki prysznicowej (w kabinie całkiem istotna sprawa). Dodatkowo może mieć też oddzielny kranik (ważne przy wannie).
Z kolei w przypadku zlewu w kuchni praktycznym rozwiązaniem będzie model z regulowaną długością kranu. 

3. Z mieszadełkiem, czy bez?

Ja jestem za wygodą i na to pytanie odpowiadam, że zdecydowanie z! Czemu? Bo nie trzeba wciąż od nowa ustawiać temperatury wody. Kurki wyglądają ładniej, jednak są zdecydowanie mniej wygodne.

4. Wymiary

Ważne jest, by dokładnie zmierzyć obecny kran. Zwłaszcza długość wylewki to kluczowy parametr. Niestety w przypadku wymiarów powyżej 30 centymetrów nie ma dużego wyboru. I w tym przypadku też łatwo się naciąć. Nie raz widziałam oferty, które nie podwały tych parametrów oraz aukcje, które jako "długie wylewki" uważały te na 22 cm.

5. Styl i klasa

I dopiero w tym momencie dochodzimy do kwestii... estetycznych. Chociaż właśnie od nich chciałoby się zacząć! Niestety, poprzednie punkty znacznie ograniczają nam pole manewru, ale jednocześnie sprawiają, że nasz wybór będzie trafiony.
Od strony estetycznej warto zwrócić uwagę na serie. Zwłaszcza gdy kupujemy baterię w łazience zarówno pod prysznic, jak i do umywalki. Wtedy można się zdecydować na spójną stylistykę.
Jeśli zaś cenisz nowoczesną stylistykę, zwróć uwagę na modele z... kantami, prezentują się oryginalnie i z pewnością będą się wyróżniać na tle innych.

Uff... trochę się tego zebrało! Mam nadzieję, że już wiecie, czego szukacie. Jeśli tak to zachęcam do spojrzenia do sklepu Sotbe. Znajdziecie tam spory wybór i naprawdę zaangażowane wsparcie ze strony obsługi.

A jakie są wasze przygody z remontem zlewu? Jaki model kranu jest dla was najlepszy?

3 komentarze:

  1. U mnie takimi sprawami zajmuje się mój narzeczony, więc musiałabyś z nim o tym porozmawiać. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wypunktowano chyba wszystkie najważniejsze aspekty na które należało zwrócić uwagę. Dobrze, że na koniec podkreslono rolę designu. Jest ważny, ale przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na funkcjonalność oraz rolę, bo to na ich podstawie będziemy czerpać przyjemność z użytkowania. Jeżeli na tym polu z produktem nie podołamy, jedyne co zostanie to niezadowolenie z faktu zakupu, którego nie przysłoni żaden wygląd baterii :)

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates