wtorek, 29 października 2019

Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie

Przyjaciele” to serial kultowy. Zna go dosłownie każdy! Nie ważne, czy jest jego fanem, czy po prostu kojarzy serial, z pewnością bez problemu rozpozna czołówkę! Po 25 latach najbardziej znana szósta przyjaciół doczekała się też książki na swój temat.


Tytuł: Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie
Autor: Kelsey Miller
Wydawnictwo: SQN

Wszystko mogło pójść zupełnie inaczej. Pierwszy odcinek nie zapowiadał międzynarodowego sukcesu, na tle konkurencji był po prostu... przeciętny. To, że stał się kultowy, to efekt wielu czynników, zbiegów okoliczności i mnóstwa szczęście. Czego dokładnie? Tego właśnie dowiecie się w tej książce, tego... oraz całego mnóstwa innych ciekawostek.

,,To był serial o przyjaźni – z którym, tak samo jak ze starymi przyjaciółmi, nigdy do końca się nie rozstałam".

Na samym początku warto zaznaczyć, że jest to tytuł w całości poświęcony serialowi. Nie jest to żadna fabularna adaptacja, a zgrabnie napisana praca na temat „Przyjaciół”. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom serialu. W książce znajdą całe mnóstwo ciekawostek na naprawdę różne tematy: od reżyserów, po aktorów. Nie zabraknie nowinek o kręceniu poszczególnych scen, a nawet omówienie kilku odcinków. Z jednej strony jest to więc propozycja typowo fanowska, ale nie dla osób, które wcześniej same szukały wszystkich newsów. Informacje, które przywołuje autorka, są dostępne w Internecie. Jeśli więc jesteście zafiksowanymi psychofanami, możecie nie znaleźć niczego nowego.

Plusem pozycji jest też lekkość narracji. Książkę naprawdę dobrze się czyta. Autorka wie, jak wzbudzać zainteresowanie i przykuć uwagę. Chociaż często przeskakuje z tematu na temat, to jednak przez większość czasu naprawdę przyjemnie wprowadza nas w świat za szklanym ekranem.

"Do żadnej rzeczy nie da się wrócić, zawsze można tylko iść naprzód. Niektóre sprawy należą do przeszłości. "Przyjaciele" to opowieść z czasów, które minęły. Ten serial trwa dzięki uniwersalnym prawdom o więzi, miłość i dorastaniu".

Jak to jednak bywa w tytułach skupiających się wokół jednego tematu, niektóre wątki są omawiany zbyt szeroko. Dowiadujemy się np. całego mnóstwa szczegółów na temat seriali, które mogłyby stanowić konkurencję dla „Przyjaciół”. Krótka lista byłaby wystarczająca.Co więcej, chociaż książka składa się z wielu anegdotek i żarcików, czasami autorce brak poczucia humoru. Mam wrażenie, że momentami stara się być zbyt poprawna politycznie. Mimo wszystko taka była specyfika tamtych czasów i ocenianie jej z dzisiejszej perspektywy trochę mija się z celem.

Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie” to propozycja przede wszystkim dla fanów tej kultowej produkcji. Zainteresuje również osoby interesujące się kinematografią. Jeśli więc zaliczacie się do której z tych grup, koniecznie zaopatrzcie się w ten tytuł.


5 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates