wtorek, 12 stycznia 2021

Gwiazdor – Piotr C.


 

Czy znacie takie tytuły książek jak: ,,Pokolenia Ikea”, ,,Pokolenie Ikea. Kobiety”, ,,#To o nas”, czy też ,,Brud”? Polski bloger i autor czterech książek sprzedanych w nakładach 430 tysięcy egzemplarzy, pod pseudonimem artystycznym Piotr C., zaprasza nas do zapoznania się z jego nowym dziełem pt.,,Gwiazdor”.


,,Świat o którym marzysz i którego nie chcesz poznać”.


Tytuł: Gwiazdor

Autor: Piotr C.

Wydawnictwo: Novae Res


Bernard Mikołajewski ma 40 lat i mieszka w Warszawie. Kiedyś był scenarzystą, natomiast aktualnie jest osobą bezrobotną. Możemy go poznać jako człowieka uzależnionego od alkoholu, narkotyków, a także leków. Benek jest również osobą odczuwającą chroniczne zmęczenie i wypalenie. Aktualnie jest na etapie życia, w którym nie interesują go kobiety, związki, ani imprezy. W przeszłości miał narzeczoną, którą bardzo kochał, ale nawet ten związek potrafił zniszczyć. Na szczęście na brak pieniędzy nie musi narzekać, dlatego też nie przejmuje się czynnościami dnia codziennego. Żyje, jak chce i robi wszystko, co chce, natomiast pewnego dnia przyjaciel prosi go o przysługę, która wywróci jego świat do góry nogami i zmieni jego życie. Czy będzie to zmiana na lepsze?


Książka pt.,,Gwiazdor” przenosi nas w świat warszawskich celebrytów. Świat, w którym liczą się pieniądze i korzystne dla obu stron znajomości. Gdzie ludzi traktuje się przedmiotowo i można bardzo szybko wykluczyć ich ze swojego życia, jeśli okażą się już bezużyteczni. Szczere uczucia nie są tu mile postrzegane, a narkotyki i alkohol są na porządku dziennym, bez których nie mogą odbyć się żadne spotkania towarzyskie. Drogie ubrania, czerwone dywany i wystawne bankiety to coś, czym się szczycą. Niestety, gdy wracają do normalności dnia codziennego, ich życie jest pozbawione jakichkolwiek barw.


Autor porusza w książce problemy: alkoholizmu, narkomanii, przemocy seksualnej, braku poszanowania ludzkiego, czy też braku jakichkolwiek hamulców. Postacie wydają się bardzo realistyczne, natomiast są przedstawione w sposób komiczny i przesadzony. Wywołują u czytelnika dużo negatywnych emocji, ale spokojnie, znajdą się też pozytywne.


ówny bohater jest osobą szczerą do bólu, ironiczną i sarkastyczną. Poprzez pokazanie historii oczami Benka, dowiadujemy się, jak bardzo kpi z innych, gdyż niewielką część szczerości pozostawia tylko dla siebie. Niewątpliwie w książce uwagę przyciąga wulgarny język, którego jest bardzo dużo. Na początku może trochę razić czytelnika, natomiast nadaje całej historii pikanterii.


,,Gwiazdor” to książka, którą czyta się szybko i przyjemnie. Zdecydowanie jest to jedna z tych powieści, które są nacechowane skrajnymi emocjami. Momentami zabawna, ale także zawierająca ciekawe przemyślenia. Jest to ciekawa propozycja, która uzmysławia czytelnikowi, że pieniądze i sława szczęścia nie dają, a życie z dala od kamer i blasku fleszy jest bardziej wartościowe.


Beata Wolniewicz-Róg

4 komentarze:

 1. Jakoś nie czuję chemii z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli wpadłoby mi w ręce to z chęcią przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam autora właśnie z Pokolenia Ikea. O tej nowości jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Poszukam u siebie, bardzo się zaciekawiłam

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates