poniedziałek, 11 stycznia 2021

Sekrety długowieczności – Dr Maoshing Ni


Długie i zdrowe życie. Możliwe? Okazuje się, że jest w tym cień prawdy. Książka Doktora Maoshing, który przez lata badał życie stulatków w Chinach może zaprowadzić nas na właściwie życiowe tory.


Tytuł: Sekrety długowieczności

Autor: Dr Maoshing Ni

Wydawnictwo: Czarna Owca


Zwykły poradnik? Przewodnik zdrowego żywienia? Nie! To wyjątkowa książka z sekretami człowieka, który zebrał swoje obserwacje i podzielił się nimi właśnie w swojej książce. Oczywiście nie ma w niej wszystkiego, bo to nie możliwe, ale odnosi się do wielu źródeł, do których każdy z nas ma swobodny dostęp. Dla chcącego nic trudnego prawda? Sama znalazłam tam kilka sprytnych rozwiązań, które planuję wdrożyć do swojego życia. Jak wiemy nasze samopoczucie nie zależy tylko od jedzenia, ale od stanu emocjonalnego i duchowego. Te strefy są tak samo ważne. Niestety dla większości z nas sama zasada kochaj siebie to zbyt mało, aby osiągnąć w pełni szczęście. To wiele lat pracy, wyrzeczeń, przyrzeczeń i wsparcia innych. Nie wiem czy stosując się rad Doktora Mao dożyjecie setki, ale chyba nie o to tak naprawdę chodzi. Zdrowe nawyki, wewnętrzny spokój i harmonia w codziennym życiu potrafi uspokoić jego tempo, a co za tym idzie sprawić, że stanie się przyjemniejsze. 


W książce znajdziecie wiele luźnych porad podzielonych na kilka podrozdziałów np. co jesz, co robisz, kim jesteś. Książka zawiera obszerną bibliografię, co dodatkowo przemawia za jej wiarygodnością. Nie ma tutaj żadnego przeładowania informacjami, więc nie jest w stanie nic nas przytłoczyć zbyt mocno. Mają to być luźne porady, które zachęcą nas do zmiany lub urozmaicenia naszych zachowań na co dzień. Po raz kolejny brawa dla wydawnictwa Czarna Owca, które wydało tę książkę. Okładka przyciąga wzrok, a wnętrze w spójny sposób towarzyszy nam w lekturze. Myślę, że ta książka to idealny start i nowy początek w nadchodzącym Nowym Roku. Warto zasięgać wiedzy w prosty i przyjemny sposób!


Paulina Sobierajska

2 komentarze:

  1. Tak ważna wiedza podana w przystępny sposób. To mnie przekonuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe informacje można tam znaleźć. Chętnie przeczytam!

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates