środa, 3 lutego 2021

Więcej niż siostry – Mariola Zaczyńska


Wybierzemy się dzisiaj do Siedlec. Czekają tam na nas Benita i Roma, dwie z pozoru silne kobiety, które kryją wiele tajemnic. Łączyła je kiedyś przyjaźń na śmierć i życie, dziś nie są w stanie ze sobą rozmawiać.


Tytuł: Więcej niż siostry

Autor: Mariola Zaczyńska

Wydawnictwo: Prószyński i s-ka


Benita to dziennikarka, która po dramatycznych wydarzeniach nieoczekiwanie wraca do rodzinnych Siedlec, by podjąć pracę w internetowym portalu regionalnym. Roma z kolei to ratowniczka, przewodniczka psa tropiącego, która przez zupełny przypadek wprost z dalekiego Bahrajnu również po wielu latach nieobecności wyląduje w Siedlcach. Losy tych niedawno tak bliskich sobie dziewcząt znowu się splotą. Oczywiście nie zdradzę Wam, czy się pogodzą i co jeszcze wydarzy się w tym niedużym miasteczku. To będziecie musieli odkryć sami. Mogę Wam tylko obiecać, że nie będziecie się nudzić i że czeka Was tam mnóstwo emocji.


Książki wydawnictwa Prószyński i s-ka uwielbiam od dawna. Każda podróż w ich towarzystwie to niesamowita uczta literacka. Ich powieści obyczajowe to prawdziwy majstersztyk tego gatunku. To nigdy nie są opowieści tylko lekkie, łatwe i przyjemne. To książki o prawdziwym życiu, które głęboko czytelnika poruszają. I właśnie za to tak bardzo cenię sobie to wydawnictwo i jego tytuły.


Nie inaczej było w przypadku książki Więcej niż siostry. Historia niezmiernie trudnej przyjaźni zostaje w czytelniku na długo. Wielką jej siłą są główne bohaterki. Na pierwszy rzut oka to twardzielki, które dadzą sobie radę z każdą przeciwnością losu, a tak naprawdę zostały głęboko poranione przez los i skrywają głęboko wiele słabości i lęków. Nie sposób nie pokochać ich "od pierwszego" przeczytania.


Powieść jest ciekawie skonstruowana. Podzielona została tak naprawdę na dwie części. W jednej obserwujemy teraźniejszość i spotkanie przyjaciółek po wielu latach. W rozdziałach wydrukowanych kursywą mamy okazję cofnąć się w czasie i poznać historię przyjaźni dziewcząt od pierwszego dnia, kiedy to los je ze sobą połączył. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrozumieć, co kieruje nimi dzisiaj i dlaczego wydaje się, że tej przyjaźni odbudować już się nie da.


Fabuła tej książki nie skupia się tylko i wyłącznie na historii Romy i Benity. Dostajemy tu również do rozwiązania dwie trudne zagadki kryminalne, których finał wbije nas dosłownie  w fotel, a po plecach przejdą Was ciarki. 


Serdecznie zapraszam Was do przeczytania tej arcyciekawej lektury. Poznacie niesamowite bohaterki o ciekawych zawodach, przeżyjecie przygodę mrożącą krew w żyłach i nawet przez chwilę nie będziecie się nudzić. Miłej lektury i do następnego!


Dorota Skrzypczak

5 komentarzy:

 1. Lubię takie połączenie z kryminałem w tle. Przy najbliższej okazji chętnie przeczytam proponowaną przez Ciebie książkę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem szczerze zainteresowana lekturą tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki, w których pojawia się tematyka przyjaźni. Jeśli dodać do tego motyw pracy dziennikarskiej... to coś dla mnie! Dziękuję za pomysł na lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba znalazłam książkę na ponure wieczory w najbliższych tygodniach. Mocno zaciekawiła mnie ta fabuła. Mam nadzieje, że się na niej nie zawiodę! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako rodowita siedlczanka i koleżanka Marioli - muszę nadrobić zaległości w lekturze tej książki jak najszybciej. Bardzo się cieszę, że jeszcze nie spotkałam się z negatywną recenzją tej książki :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates