czwartek, 8 kwietnia 2021

Apokalipsa według Joanny – Anna Robak-ReczekCzy jesteście przygotowani na najgorsze? Na problemy z dostępem do żywności, brak prądu, wody, czyli na… apokalipsę? Zawsze warto mieć plan awaryjny, jednak czasem czarne myśli potrafią stać się prawdziwą obsesją.


Tytuł: Apokalipsa według Joanny
Autroka: Anna Robak-Reczek
Wydawnctwo: Lucky
Ksiązka pod naszym patronatem medialnym!

 

Życie Joanny zmienia się z dnia na dzień. Jeszcze wczoraj była potrzebna, wręcz wymagana w kilku miejscach naraz, a teraz nie wie, co ze sobą zrobić. Wolny czas poświęca na odkrywanie nowych zagrożeń i przygotowywanie sposobów na ich przezwyciężenie. Czy nie popada w przesadę? Czy paradoksalnie nie ucierpi na tym jej rodzina? Czy w trosce o innych, nie robi im krzywdy?

 

„Apokalipsa według Joanny” nie jest typowym „babskim” czytadłem. Chociaż początkowo może sprawiać wrażenie lekkiej powieści, z czasem odkrywa przed czytelnikiem mroczne strony zarówno ludzkości, jak i psychiki człowieka. Bynajmniej nie kosztem narracji! Ta jest naprawdę przyjemna w odbiorze i bardzo bezpośrednia. Jednak autorka nie skupia się na problemach typowych dla beletrystyki. Nie zabrakło miejsca na miłość, czy związki i to różnych pokoleń, ale wątkiem głównym pozostaje tytułowa apokalipsa, rozumiana bardzo szeroko.

 


Z powieści tej można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Początkowo z ogromnym zainteresowaniem dowiadywałam się o zasadach tworzenia zapasów, czy kwestii bezpieczeństwa w rodzinie. Z czasem temat ten przekształca się bardziej w omówienie psychiki człowieka, który nie potrafi powiedzieć sobie „dość”.

 

Drugim wyróżnikiem tej książki jest umiejętność autorki do bezpretensjonalnego opowiadania o emocjach. W książce poznamy bowiem różne odcienie uczuć, miłości zarówno romantycznej, jak i rodzicielskiej. Nie zawsze będziemy się zgadzać z bohaterami, jednak za każdym razem możemy mieć wrażenie, jakbyśmy trochę ich rozumieli i obserwowali rozwój wydarzeń zza ich ramienia.

 

„Apokalipsa według Joanny” to powieść, która naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Jest to jedna z tych obyczajówek, które zapadają w pamięć, przekazują coś wartościowego i poruszają serce czytelnika.


Dominika Róg-Górecka

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates