wtorek, 31 sierpnia 2021

Czy deska do krojenia może być ozdobą?


Towarzyszy Ci przy śniadaniu, obiedzie i zapewne też kolacji. Ale niekoniecznie zawieszasz na niej oko. Jest, bo być musi, ot zwyczajna deska do krojenia. Jak się okazuje, również i to ona może nadać wnętrzu wiele uroku.

 

Ozdoba kuchni i nie tylko

 

Deski do krojenia ze szkła to małe, za to bardzo użyteczne arcydzieło. Przede wszystkim mnogość grafik, które mamy do wyboru, może doprowadzić do zawrotów głowy. Kwiaty, zwierzęta, owoce, góry, a może zamek? Z pewnością każdy znajdzie obrazek, który zdobędzie jego serce. I zapewne nie jeden! Potem będzie trzeba zacząć się zastanawiać, który wybrać!

 Taka ozdobna deska do krojenia ma też o wiele więcej zastosowań, niż tylko towarzyszenie krojeniu! W moim przypadku robi za ozdobę na stole podczas obiadów z rodziną, jest śliczną podkładką pod świece i po prostu fajną dekoracją dużego pokoju. Jak się nad tym zastanowię, to faktycznie dwie sztuki to minimum. Jedną można trzymać w kuchni, a drugą w dużym pokoju.

 


Deska sprawdzi się również, jeśli lubimy fotografię kulinarną lub po prostu gotowanie. Smakołyki na niej podane prezentują się naprawdę świetnie! Jak się pisze o książkach... to też się znajdzie zastosowanie :)

 

Krojenie na szkle

 

Ale najważniejsze… jak się na niej kroi? Wcześniej naczytałam się sporo o minusach szklanych desek, że piszą przy krojeniu, że się rysują. Nic takiego nie miało miejsca! Nóż uderzający o szkło wydaje dźwięk… noża uderzającego o szkło. Ale nie trzeszczy czy piszczy. Nie zauważyłam też żadnej ryski, ale używam jej do krojenia, a nie jako cel do rzucania nożami. Jestem więc ostrożna i mam świadomość, że nie przeżyje skoku ze stołu na podłogę, nawet z lądowaniem telemarkiem.

 

Reasumując, tym razem piękny wygląd idzie w parze z praktycznym zastosowaniem.

 

Macie deski do krojenia ze szkła? Koniecznie napiszcie jaki wzór! A może rozważacie zakup? Jeśli tak, to jakie macie wątpliwości?


Dominika Róg-Górecka

5 komentarzy:

 1. Nie.mam szklanej. Jeszcze. Piękne są

  OdpowiedzUsuń
 2. O rany, jakie cuda! Przy niektórych już mam wizje zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że może. Sama mam kolorowe deski

  OdpowiedzUsuń
 4. Graficznie świetnie się prezentują. Jak będę wymieniać deskę to rozważę szklaną.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates