środa, 30 marca 2022

Jego wróg – Beata Majewska

 

Wow! Co to była za książka! „Jego wróg” to już trzeci tom „arabskiej serii”, ku mojemu zaskoczeniu, zdecydowanie najlepszy. Czemu była zdziwiona? Bo każda kolejna część tylko podnosiła poprzeczkę i już po drugiej byłam pewna, że nie da się napisać książki lepiej. Jak się okazuje, można! „Jego wróg” to książka, która zaczyna się od trzęsienia ziemi, a kończy huraganem!


Tytuł: Jego wróg

Autorka: Beata Majewska 

Wydawnictwo: Miraż


Ale od początku! Iza przeżyła piekło, a nawet można powiedzieć, że zaliczyła kilka kręgów. Powoli jednak wychodzi na prostą. Jest w Polsce, poznaje kogoś i pragnie na nowo ułożyć swoją normalność. Jednak czy będzie to możliwe? Czy arabski książę o niej zapomniał? I czy ona… nic już do niego nie czuje?

 

Fabuła tej książki „wciąga” dosłownie od pierwszej strony. Naprawdę rzadko mi się zdarza, żebym nie spodziewała się dalszego rozwoju wydarzeń. Tym razem jednak byłam zaskoczona co najmniej kilka razy, z czego dwa-trzy razy „zbierałam szczękę podłogi”. Zdecydowanie tak powinny wyglądać książki! Romanse nie muszą być przewidywalne od początku do końca, a ich „patent” opierać się wyłącznie wariacjach tego, jak pani się spotka z panem. Powieści powinny nas zaskakiwać, oferować zapierające dech w piersiach historie niepodobne do żadnych innych.

 

Co więcej, „Jego wróg” funduje nam całe mnóstwo emocji. Wartka akcja, pełna zaskakujących zwrotów akcji, doprowadza naszą bohaterkę do sytuacji ekstremalnych. Nigdy jednak nie wątpimy w jej zdrowy rozsądek, czy nie posądzamy ją o przesadną emocjonalność. Doświadczenia Izki są dosłownie traumatyczne, a uczucia, które odczuwa, mają siłę huraganu. Nie jest to lekka, miła opowiastka ku pokrzepieniu serc, ale porywająca, pełna sprzecznych emocji opowieść o miłości, która miała być niczym bajka.

 

Bo pierwszy tom bardzo długo pozwalał nam wierzyć, że marzenia się spełniają! Rzeczywistość okazała się jednak inna. Autorka zafundowała nam dodatkowo przyspieszony kurs na temat odmienności kulturowych. Słyszeliście o karze śmierci poprzez ukamieniowanie? To nie jest tylko historia, to się dzieje każdego dnia! W całej serii znajdziecie mnóstwo smaczków na temat życia i prawa w krajach arabskich, tylko uwaga, nie są to informacje ugładzone. Autorka nie boi się kontrowersji i nie zakłamuje rzeczywistości tylko po to, by była bardziej poprawna politycznie. Jeśli coś z naszej perspektywy jest skandaliczne, to właśnie w ten sposób to prezentuje.

 

Książkę czytałam dosłownie z zapartym tchem, a samo zakończenie stanowiło istny maraton emocji! Byłam niesamowicie poruszona tą fabułą, przepełniona sprzecznymi uczuciami i zachwycona tym, jak bardzo zaskakujący okazał się bieg wydarzeń. Takich książek życzę sobie więcej!

 

Na końcu słów kilka o przepięknym wydaniu! Cała seria wyszła nakładem wydawnictwa autorki, która pokazała, że nie tylko umie pisać, ale też wydawać! Najlepsze firmy mogłoby się od niej uczyć tworzenia okładek, czy składu tekstu. Wszystko wygląda pięknie i ze smakiem. Mam nadzieję, że czeka mnie jeszcze wiele takich publikacji!


Dominika Róg-Górecka 

2 komentarze:

  1. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta seria autorki mnie nie interesuje, ale na pewno zajrzę do innych.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates