poniedziałek, 26 września 2022

Wystarczająco dobra – Małgorzata Mostowska


Przed przeczytaniem tej książki nie wiedziałam, kim jest jej autorka. Czemu więc po nią (książkę! Nie autorkę!) sięgnęłam? Z powodu tytułu. „Wystarczająco dobra” – niby proste, niby oczywiste, ale jednak... na co dzień o tym zapominamy. Czy po przeczytaniu tej książki, jej myśl przewodnia została ze mną na dłużej?


Tytuł: Wystarczająco dobra

Autorka: Małgorzata Mostowska

Wydawnictwo: Znak


„Wystarczająco dobra” to ciekawe podłączenie poradnika z autobiografią i... wskazówkami, jak zostać instruktorką jogi. Właśnie ten ostatni element zrobił na mnie największe wrażenie. Z przyjemnością odkrywałam nie tylko świat jogi, ale też zasady pracy w tej branży. Ponieważ jedno i drugie jest dla mnie zupełną nowością, dowiedziałam się wielu ciekawych informacji.


Podobał mi się również sam klimat książki. Autorka sprawia wrażenie niesamowicie ciepłej i pogodnej osoby. W swoją publikację przelała całe morze pozytywnego nastawienia i optymistycznego przekazu. Nasza rzeczywistość nie jest zbyt różowa, z każdej strony atakują nas smutne informacje. Może właśnie dlatego tak bardzo potrzebuję książek podnoszących na duchu. Jeśli i Wy czujecie się przytłoczeni codziennością, ten tytuł może Wam pomóc odpocząć.


A jak w tym wszystkim sprawdzają się porady? Jeśli chodzi o ten aspekt książki, to... jest przyjemnie, ale niezbyt przełomowo. Wszystkie wskazówki psychologiczne pojawiają się mimochodem, są wplecione w opowieść i zasadniczo... nie pozostają na długo w pamięci. Ciężko mi jest w tym momencie wskazać konkretną radę (poza samym tytułem).


Jednak nie to jest dla mnie najważniejsze. Na początku wspomniałam, że nie znałam autorki przed sięgnięciem po książkę. Tym razem to właśnie publikacja zachęciła mnie do jej poznania. Kilka dni po przeczytaniu książki uruchomiłam jej kanał na YouTube i zaczęłam ćwiczyć jogę. Tak! Ja, która do tej pory podchodziła do niej naprawdę sceptycznie. Jeśli chcecie sprawdzić, czy i w Was wywoła ona podobne uczucia, koniecznie sięgnijcie po „Wystarczająco dobą”!


Dominika Róg-Górecka

6 komentarzy:

 1. Z racji zawodu jestem ciekawa tych wplecionych w opowieść porad psychologicznych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym przeczytała. Książka w jakiś sposób przyciąga

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się na fajną historię. Nie często czytam ten gatunek, ale tą chętnie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytam. Dawno nie czytałam czegoś podobnego

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś praktykowałam jogę i muszę do tego wrócić. Autorki książki jednak nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na jesienne wieczory to fajna propozycja. Chętnie poznam jej treść

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates