sobota, 15 października 2022

Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje – Olga Daliga


Mam wrażenie, że emocje są ostatnio albo niedoceniane, albo przeceniane. Tymczasem tak jak we wszystkim, tak i w tym zakresie najlepiej sprawdza się równowaga. Tylko jak ją osiągnąć? Tego dowiecie się z tej książki!


Tytuł: Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Autorka: Olga Daliga

Wydawnictwo: Muza


Emocje nas otaczają, tworzoną naszą rzeczywistość i odpowiadają za tak wiele obszarów naszego życia, że nie sposób przecenić ich roli. Jednak czy poświęcamy im dużo uwagi? Raczej nie. Po prostu są, instynktowne i naturalne, czasem jedynie wymagające utemperowania. Jednak autorka tej książki przekonuje nas, że poświęcenie odrobiny uwagi naszym emocjom może znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia. Czy tak jest? Sprawdźmy to!


Ten poradnik świetnie wpasowuję się w ostatni trend. Coraz więcej odpowiedzi szukamy w swoim wnętrzu, w tym, co czujemy i czego tak naprawdę chcemy. Autorka skłania czytelników do świadomego przeżywania własnych emocji, do ich nazywania, a czasem też przepracowania tego, co trudne.


Już na samym początku spodobało mi się sporo informacji czysto biologicznych. Otrzymujemy nie tylko informację, że emocje są ważne, ale też naukowe wytłumaczenie, dlaczego tak jest. W poradnikach nie często mamy możliwość poznania twardych danych, dlatego moim zdaniem jest to zdecydowany plus.


Drugim ważnym aspektem są przykłady, którymi autorka wyjaśniane prezentowane zagadnienia. Wszystkie one oparte są na doświadczeniach jej lub jej klientów. Dzięki tym życiowym historiom nie tylko łatwiej zrozumieć omawiany temat, ale też jego wpływ na codzienne sytuacje.


Na końcu warto też wspomnieć, że publikacja skupia się na praktycznych poradach. Oferuje czytelnikowi ćwiczenia, czy wspomniane wcześniej życiowe przykłady. Może on korzystać z medytacji, ale też notować własne przemyślenia.


Czy po przeczytaniu tego tytułu doznałam olśnienia? Niekoniecznie. Jednak nie jest to moje pierwsze spotkanie z tematem. Już od jakiegoś czasu jest on dla mnie bardzo ważny, a książka świetnie ułożyła mi w głowie to, co już wiem. Ponieważ troska o samego siebie jest bardzo ważna, moim zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć po tę publikację!

1 komentarz:

  1. Emocje to bardzo ważny temat. Warto je rozpoznawać I umieć na nie reagować.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates