poniedziałek, 12 lutego 2024

Wulkany. Ogień i życie – Jon Chad

 #WspółpracaRecenzencka #NaszaKsięgarnia


Do tej pory myślałam o wulkanach wyłącznie jako o zagrożeniu. Czy da się inaczej? Tak! I właśnie tą niecodzienną perspektywę prezentuje niezwykły komiks „Wulkany. Ogień i życie”.

 

Publikacja ta wydana została nakładem Naszej Księgarni. Przy okazji ciekawej fabuły młody czytelnik ma możliwość poznania wielu niesamowitych faktów o wulkanach. A przygoda jest naprawdę wciągająca!

 

Oto bowiem spotykamy naszych bohaterów w dalekiej przyszłości. Słońce przestało dawać ciepło, ludzie schronili przed mrozem, a wszystko to, co zostawili na ziemi, jest niczym więcej, jak paliwem. Tak! Książki, meble, wszystko, co da się spalić, jest zbierane przez specjalne grupy i zanoszone do spalenia. Jednak Autora przez przypadek trafia na publikację o wulkanach i to… rozpala jej ciekawość. Być może właśnie odkryła sposób, by uratować ludzi?

 

„Wulkany. Ogień i życie” to ciekawy komiks o bardzo mocnym aspekcie edukacyjnym. Praktycznie większość scen to kolejne ciekawostki na temat tych niesamowitych i budzących trwogę wytworach natury. Muszę przyznać, że nie wiedziałam o większości z nich! W tej publikacji jest naprawdę ogrom wiedzy, który rozwinie horyzonty zarówno starszego nastolatka, jak i niejednego dorosłego.

 

Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie te informacje są nie tylko wartościowe, ale też podane w ciekawy sposób. Bo chociaż bohaterka zasypuje nas faktami, to w tle dalej toczy się walka o przerwanie. Wiedza o wulkanach staje się tutaj istotnym elementem fabuły! Co więcej, nie sposób jej odmówić paru zaskakujących zwrotów akcji!

 

Ale to nie wszystko. Ponieważ ten tytuł to komiks, jego ważnym elementem jest też grafika. Z jednej strony kreska jest prosta, z drugiej bardzo wyraźna i świetnie oddająca emocje bohaterów. Jednak najlepiej obrazują ona informacje o wulkanach. Praktycznie wszystko jest nie tylko omówione, ale też dokładnie zilustrowane! To naprawdę działa na wyobraźnie!

 

Muszę przyznać, że dowiedziałam się naprawdę dużo. I chociaż nie zaczęłam doceniać wulkanów aż tak, by marzyć o zamieszkaniu w ich okolicy, to jednak rozumiem funkcję, jaką pełnią w przyrodzie. Z takimi książkami poznawanie natury jest o wiele ciekawe, niż kolejne lekcje w szkole. Zdecydowanie polecam (nie tylko) nastoletnim czytelnikom.


Dominika Róg-Górecka

3 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates