niedziela, 29 grudnia 2019

Templariusze. Fenomen który przetrwał – Roman BolczykGdy znajomi pytają mnie, jakie książki czytam, z reguły odpowiadam, że szybciej będzie, jeśli wymienię, czego nie. Bo tak naprawdę sięgam po prawie wszystko. I książki historyczne również znajdują się w kręgu moich zainteresowań.


Tytuł: Templariusze. Fenomen który przetrwał 
Autor: Roman Bolczyk
Wydawnictwo: Kos

Do Templariuszy mam słabość i chociaż co nieco na temat ich historii wiem, z przyjemnością sięgnęłam po pozycję, która jeszcze lepiej mi ich przybliżyła. Trochę obawiałam się, czy autor nie będzie „lał wody” i zanudzał szczegółami. Całe szczęście, myliłam się!

Na początku warto zaznaczyć, że jak na książkę historyczną, jest ona zaskakująco przystępnie napisana. Nie miałam wrażenia, że wertuje podręcznik lub że męczę się nad tytułem naukowym. Jeśli chociaż trochę interesuje was ten temat, z pewnością czytanie nie będzie wam nastręczać problemów.

Autor bardzo przystępnie omawia historię zakonu od momentów jego powstania. Następnie przybliża nam sylwetki poszczególnych postaci i prezentuje sporo ciekawostek. Po lekturze tej książki czytelnik jest bogatszy nie tyle w wiedzę na temat Templariuszy, ale też o realiach czasowych, w których funkcjonowali.

Wydawać by się mogło, że wszyscy zakonnicy przeminęli wraz ze swoim zakonem. Nic bardziej mylnego! Autor opowiada również o tych, którym udało się uciec i przy okazji dementuje sporo nieprawdziwych informacji.

Warto też wspomnieć, że książka jest naprawdę porządnie wydana. Twarda okładka, ciekawa grafika i sporo ilustracji wewnątrz zachęcają do czytania każdego miłośnika poznawania przeszłości. Jeśli i ty lubisz zgłębiać jej tajemnice i odkrywać sekrety, koniecznie sięgnij po ten tytuł!

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates