wtorek, 21 lipca 2020

Candy – Dominika SmoleńOna jeszcze nie wie, czy tego chce, ale z każdym dniem zakochuje się coraz bardziej. Czy to najszczęśliwszy moment w jej życiu? Czy coś może to zepsuć? Maję czeka wiele emocji, czy te doświadczenia ją wzmocnią? A może dobiją?


Tytuł: Candy
Autor: Dominika Smoleń
Wydawnictwo: Dlaczemu
Książka pod naszym patronatem!

Maja jest młodą i ambitną dziennikarką, właśnie ma przeprowadzić wywiad ze swoim ulubionym raperem. Chociaż między nimi iskrzy, on wraca do Warszawy. Jednak dość szybko ich ścieżki ponownie się krzyżują. Czy dziewczyna ma odwagę zakochać się w słynnym raperze? Czy będzie w stanie znieść jego przeszłość? Jak wiele potrafi poświęcić dla miłości.

Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie 
„Candy” to powieść w ciekawy sposób łącząca typowe wątki z oryginalnymi zwrotami akcji. Bo z jednej strony wiele sytuacji to schematy znane i lubiane z szeroko rozumianej literatury kobiecej, a z drugiej nie wszystko da się przewidzieć. 
Główny akcent położono na miłość, to ona oraz związane z nią uczucia będą odrywać główne skrzypce w tej opowieści. Ale żeby nie było nudno, autorka słodkie zauroczenie okrasza sporą dawką gorzkiej codzienności. Naszym bohaterom nie będzie łatwo, a związek od każdego z nich wymagać będzie konkretnych działań i poświęceń.

Bo życie to nie bajka…
„Candy” została napisana w lekki, bardzo przystępny sposób. Sama opowieść jest dynamiczna, pełna emocji i zwrotów akcji. To tempo mimo wszystko okraszone jest pewnego rodzaju naiwnością i pochopnością. Z jednej strony relacja naszych głównych bohaterów wydawała mi się przesadnie cukierkowa, z drugiej decyzje Mai budziły mój sprzeciw. Dziewczyna była w gorącej wodzie kąpana i chociaż popychało to całą opowieść do przodu, nie raz zastanawiałam się czemu postąpiła w ten, a nie inny sposób.
Mimo wszystko współgra to z koncepcją całości, powieść czyta się lekko, szybko i przyjemnie, a narracja wciąga nas od pierwszej strony. 
Young adult jak się patrzy
„Candy” to idealna propozycja dla miłośniczek young adult, które cenią sobie silne emocje, nagle zwroty akcji, czy niespodziewane komplikacje. Mam nadzieję, że to… nie koniec! Czemu? Bo to tak nie może się skończyć. Sprawdźcie sami o czym piszę!

Recenzja w skrócie:
Fabuła: Maja zupełnie przez przypadek zadłuża się po uszy w słynnym raperze. Jednak związek z nim to nie tylko blaski. Czy podoła cieniom?

Plusy:
 • Silne emocje
 • Nagłe zwroty akcji
 • Lekka narracja

Minusy:
 • Zbyt impulsywne decyzje
 • Lekko naiwna wizja miłości

Dominika Róg-Górecka 

5 komentarzy:

 1. Po raz kolejny udało Ci się przekonać mnie do sięgnięcia po książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie lekkie książki. Teraz sięgnęłam po coś mocniejszego i czytam książkę Pana Ireneusza Gralik "Bracia" - mądra i wartościowa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, że ja dziś skończyłam czytać "Braci". Faktycznie mądra książka, z ważkim przekazem. Co ciekawe, zupełnie nie wypromowana. A szkoda, bo moim zdaniem autor miał świetny pomysł i na fabułę, i na przekaz.

   Usuń
 3. Czytałam "Bieg do gwiazd" tej autorki :)) podobało mi się wiec myślę ze z "candy" będzie podobnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabuła wygląda bardzo ciekawie, sięgnę po te pozycję w najbliższym czasie!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates