poniedziałek, 20 lipca 2020

Kobiety, które nienawidzą – Kazimierz Kyrcz Jr


Tak jak Wam niedawno obiecałam, zabiorę Was jeszcze raz do Krakowa, w odwiedziny do policjantów tropiących Kubę Szpikulca, który wciąż chodzi na wolności i wszystko wskazuje na to, że przestał zabijać.


Tytuł: Kobiety, które nienawidzą
Cykl: Kuba Szpikulec
Autor: Kazimierz Kyrcz Jr.
Wydawnictwo: Harper Collins

Sprawę Kuby Szpikulca, ku rozczarowaniu naszych znajomych, dzielnych policjantów przejmuje Archiwum X. Nie obawiajcie się jednak, nasi policjanci nie pozostaną długo bezrobotni. Na terenie Górnego Śląska i Małopolski dochodzi do nowych zbrodni, których sprawcą najprawdopodobniej jest seryjny morderca nazywany przez media Bobem Zabójcą. Śledztwo prowadzone przez Bednarskiego i jego ekipę skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy okaże się, że ofiarami są osoby powiązane z policją. Będzie się działo, oj będzie.

Przyznam się Wam szczerze, że ciężko pisze się recenzję książki, która jest swoistą kontynuacją części poprzedniej. Ciężko uniknąć powtórzeń  z wcześniejszej recenzji. Książkę znowu czyta się z wypiekami na twarzy, autor pisze tym samym stylem, co oczywiście jest wielkim plusem, bo gdyby nagle zaczął pisać zupełnie inaczej, zwątpiłabym w jego autentyczność, jednym słowem powieść ta jest tak samo dobra jak jej dwie poprzednie części.

Jak zapewne pamiętacie, ja nie czytałam części pierwszej. Nie było to większym problem przy czytaniu drugiego tomu, ale od razu Was uprzedzam, czytanie tomu trzeciego bez uprzedniej znajomości dwóch ( ewentualnie jednego) poprzednich nie ma żadnego sensu. Akcja Kobiet... zaczyna się prawie w tym samym momencie, w którym skończyli się Chłopcy..,.także lepiej czytać po kolei.

W czasie naszej podróży poznamy kilkoro nowych bohaterów, ich losy znowu wbiją nas w fotel, znowu będziemy się trochę śmiać i drętwieć z przerażenia. Autor ma naprawdę niebywały talent do gmatwania losów swoich bohaterów i zaskakiwania czytelnika. 

Także i tym razem oprócz Krakowa odwiedzimy kilka innych większych i mniejszych polskich miast i miasteczek opisanych tak bardzo realnie, iż nie raz i nie dwa westchniecie za klasykiem: A to Polska właśnie..

Serdecznie zapraszam Was do lektury i jestem przekonana, że zakończenie wbije w Was fotel równie mocno jak mnie. Nie powiem, trochę Wam zazdroszczę, ta emocjonująca podróż dopiero przed Wami. Mnie pozostaje tylko cierpliwie czekać na kolejną część, która podobno, jak sam autor obiecał ( vide poprzednia recenzja:)) ukaże się zaraz po wakacjach. Miłej lektury i do następnego!

Dorota Skrzypczak

3 komentarze:

 1. Mam w planach przeczytać tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, ale lubię zaskakujące zakończenia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii ale skusze się na to :)
  Pozdrawiam 😀
  www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates