niedziela, 7 marca 2021

Jeszcze będzie epicko – Magdalena Alicja Kruk


 

Życie nas nie rozpieszcza. Rzeczywistość wielu z nas zmieniła się z dnia na dzień, a wyczekiwanie lepszych czasów stało się pobożnym życzeniem. Jeszcze będzie dobrze, prawda? Nie! Jeszcze będzie epicko!

 

Tytuł: Jeszcze będzie epicko

Autor: Magdalena Alicja Kruk

Wydawnictwo: Lucky

Nasz patronat medialny

 

Każdy z nas ma swoje mniejsze i większe problemy. Majka czuje, że jej życie nie zmierza w dobrym kierunku. W planach ma ślub, wyprowadzkę… powinna skakać ze szczęścia. Coś jest jednak nie tak. Czy kobieta znajdzie odwagę, by nazwać swoje problemy? Czy im podoła? W tym samym czasie jej przyjaciółki również „dźwigają swój krzyż”. Całe szczęście mają siebie. Może babskie spotkanie nie jest lekiem na całe zło, ale chociaż podnosi morale. Ze wsparciem przyjaciół zawsze łatwej postawić na jedną kartę. Małe i duże zmiany, a także wiele emocji i śmiechu. To czeka Was w „Jeszcze będzie epicko”.

 

W tej książce największym wyróżnikiem są bohaterki. Dziewczyny nie silą się na subtelności, czy wysublimowane wypowiedzi. Są bardzo życiowe, bezpośrednie i  w tej swojej otwartości niesamowicie urzekające. Czytelnik ma wrażenie, jakby właśnie spotkał się ze swoimi kumpelami, przy których nic nie trzeba ukrywać, można „poluzować pasa” i po prostu być sobą.

 

Jednak pomimo lekkiej i bezpośredniej narracji nie zabrakło ważkich tematów. Autorka oferuje czytelnikom różne wątki, w tym te poruszające aktualne głośne tematy społeczne. Jest zarówno miejsce na śmiech, jak i chwilę refleksji. W ciekawy sposób autorka prezentuje spojrzenie różnych pokoleń na dany temat, ale przede wszystkim nie unika stawiania pytań o sens życia. Nie, nie ma tu treści poradnikowych. Bardziej ogólna refleksja nad tym, że nie trzeba iść z prądem, że jeśli nasza codzienność sprawia nam przykrość, to warto się nad nią zastanowić. W pewien sposób książka ma bardzo uniwersalny wydźwięk. Każda z bohaterem żyje inaczej, ale każda chce być szczęśliwa. Nie sposób nie utożsamić się z którąś z nich.

 

„Jeszcze będzie epicko” stanowi wyważone połączenie lekkiej treści z życiowymi problemami. Książka porusza, ale nie sprawia, że czytelnik czuje się zdołowany, bawi, ale jednocześnie daje do myślenia. Przy tym tytule przyjemnie spędzicie czas, a może nawet zainspirujecie się do pierwszych kroków, w kierunku zmian? 


Dominika Róg-Górecka

1 komentarz:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates