piątek, 15 kwietnia 2022

Zdrownik — Pan Tabletka

 

Tak się złożyło, że ta książka trafiła do mnie w najlepszym (chociaż niekoniecznie dobrym) momencie. Najpierw pochorował się mój mąż, a zaraz potem ja. Chociaż zawsze ceniłam medycynę naturalną, to kompendium sprawdziło się wręcz rewelacyjnie!


Tytuł: Zdrownik

Kim jest Pan Tabletka?


Muszę przyznać, że z porad Pana Tabletki korzystam już od jakiegoś czasu. Tak naprawdę na jego stronę zerkam za każdym razem, gdy potrzebuję kupić jakiś suplement. Pan Tabletka jest farmaceutą, mężem i ojcem, a jego książka i strona... paradoksalnie zachęcają do ograniczania tabletek. Oto garść jego artykułów, które polecam każdemu:


Naturalnie, że pomaga!
„Zdrownik” podzielony jest według przypadłości. Znajdziemy w nim medykamenty na wszystkie powszechne bolączki. Ważne jest to, że same recepty są łatwe w wykonaniu, a ich składniki przystępne. Co więcej, jest ich tyle, że jeśli w danym momencie nie możemy wykonać jednego przepisu, to z pewnością w książce znajdziemy kilka innych, do których wykonania wystarczą produkty posiadane w domu.


Tytuł zaczyna się od części teoretycznej. Zanim przejdziemy do receptur, możemy się zapoznać z garścią praktycznych wskazówek np. w zakresie suszenie ziół czy sposobów przygotowywania naparów. Znajdziemy więc tu sporo informacji, które przydadzą się na późniejszym etapie.Potem przechodzimy do przepisów, których klarowny układ ułatwia ich przygotowanie. Przed każdym składnikiem otrzymujemy fragment, w którym poznajemy jego lecznicze właściwości. Następnie przechodzimy do receptur, których układ jest z grubsza podobny. Najpierw praktyczna wskazówka, potem informacja o tym, kto może stosować (z ważnym rozróżnieniem dla dzieci i dorosłych), propozycja podania, liczba porcji i sposób przygotowania. Czasem pojawia się też wskazówka o sposobie przechowywania.


Jak widzicie, kilka razu padło już słowo „praktycznie” i to właśnie ono najlepiej oddaje charakter tej publikacji. Autor skupia się na tym, co faktycznie może nam się przydać podczas choroby i dorzuca mnóstwo pomocnych wskazówek. Naprawdę bardzo fajnie korzysta się z tej książki, a dwie wszyte zakładki dodatkowo ułatwiają zaznaczanie potrzebnych w danym momencie przepisów. Z resztą do ich wyszukiwania można podejść na kilka sposobów: po liście przypadłości, indeksie formy (np. syrop, kisiel), czy indeksie składników.


Nie tylko choroby


Warto też wspomnieć, że „Zdrownik” nie zawiera wyłącznie sposobów na radzenie sobie z chorobami. Znajdziecie w nim również rozdział poświęcony domowemu spa oraz omówienie użycia miodu, jako sposobu na poprawę odporności.


Zdrowie jest piękne
„Zdrownik” jest też przepięknie wydany. Ma twardą okładkę, dwie zakładki i przepiękne zdjęcie. Również przejrzysty sposób zaprezentowania treści ułatwia czytelnikowi proces wyszukiwania i korzystania z przepisów. Jestem pewna, że będę sięgać po ten tytuł przy każdej choroby, a do rozdziału od domowym spa nawet częściej :)


Tę oraz wiele innych, przydanych publikacji, możecie kupić na stronie Pana Tabletki: https://kursydlarodzicow.pl/sklep/.


Za możliwość recenzowania dziękuję portalowi www.nakanapie.pl.


Dominika Róg-Górecka

2 komentarze:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates