poniedziałek, 26 lutego 2024

Biuro Przeczuć. Historia psychiatry, który chciał przewidzieć przyszłość – Knight Sam

#WspółpracaRecenzencka


„Biuro Przeczuć. Historia psychiatry, który chciał przewidzieć przyszłość” autorstwa Sama Knighta to fascynująca podróż przez historię psychiatry, ezoteryki i tajemniczych zjawisk ludzkiego umysłu. Książka w głębi swojej opowiada o Johnie Barkerze, psychiatrze, który po tragicznej katastrofie w Aberfan zdecydował się zbadać przeczucia ludzi, tworząc Biuro Przeczuć.


Należy do nich z pewnością poruszenie bardzo ciekawego, mało znanego zagadnienia. Autor opowiada historię Johna Barkera oraz jego niezwykłych badań w sposób przystępny i angażujący. Czytelnik jest wciągany w świat ludzi, którzy doświadczyli przeczucia dotyczącego nadchodzącej tragedii, co sprawia, że książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem.

Książka Sama Knighta jest napisana w sposób lekki, przystępny i angażujący. Autor zręcznie prowadzi czytelnika przez historię Biura Przeczuć, unikając przesadnej naukowej terminologii. To sprawia, że nawet osoby niezaznajomione z tematyką mogą z łatwością zrozumieć zagadnienia związane z badaniami nad przeczuciami.

Nieliczne fotografie, które znalazły się w książce, dodają jej dodatkowego wymiaru. Pomagają one zobaczyć klimat tamtych czasów oraz wprowadzają czytelnika w atmosferę związaną z opisywanymi wydarzeniami.

 


Reasumując plusy:

  • Ciekawe zagadnienie: Książka porusza mało znaną tematykę przeczucia oraz działalności Biura Przeczuć, co stanowi fascynującą podróż dla czytelnika.
  • Przystępny styl pisania: Sam Knight opisuje historię Johna Barkera w sposób przystępny i angażujący, co sprawia, że książkę czyta się lekko i z dużym zainteresowaniem.
  • Fotografie: Nieliczne, ale dobrze dobrane fotografie pomagają zobaczyć klimat tamtych czasów oraz wprowadzają dodatkowy kontekst do opowiadanej historii.

 

Ale też kilka wad

 
Niestety, autor opisuje wiele bardzo luźno powiązanych tematów, takich jak nocebo czy inne psychologiczne ciekawostki. Często przeskakuje między nimi tak płynnie, że ciężko znaleźć jakiś sensowny klucz czy logiczną strukturę w prezentowanych informacjach. To może sprawiać pewne trudności w śledzeniu historii dla niektórych czytelników.

Ostatecznie książka "Biuro Przeczuć. Historia psychiatry, który chciał przewidzieć przyszłość" to bardziej analiza historyczna związana z psychologicznymi ciekawostkami niż klarowna prezentacja wniosków czy rozwiązań. Nie daje ona czytelnikowi konkretnych wniosków czy zakończenia, co może być rozczarowujące dla osób szukających bardziej określonych odpowiedzi.

Podsumowanie


Mimo pewnych wad, "Biuro Przeczuć. Historia psychiatry, który chciał przewidzieć przyszłość" to fascynująca podróż przez niezwykłą historię Johna Barkera i jego badań nad przeczuciami. Książka wzbogacona jest ciekawymi fotografiami i napisana w przystępny sposób, co sprawia, że warto sięgnąć po nią dla poszerzenia wiedzy na temat tego nietypowego zagadnienia.

 

Dominika Róg-Górecka

2 komentarze:

  1. Lubię takie książki, jestem pewna że ta by mi się spodobała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czuję zainteresowanie. Chętnie przeczytam tą książkę.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates