sobota, 11 maja 2024

Korfu, Lefkada, Itaka, Kefalonia, Zakynthos – Mikołaj Korwin-Kochanowski, Dorota Snoch

#WspółpracaRecenzencka Uwielbiam greckie wyspy. Na niejednej już byłam, ale wciąż nie mam ich dosyć. Właśnie dlatego z przyjemnością sięgnęłam po przewodnik, który przygotuje mnie do kolejnych wakacyjnych wojaży.


„Korfu, Lefkada, Itaka, Kefalonia, Zakynthos. Travelbook” to przewodnik wydany nakładem wydawnictwa Bezdroża, autorstwa Mikołaja Korwina-Kochanowskiego i Doroty Snoch. W moje ręce wpadło wydanie 3.


Publikacja ta jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu sprawdzi się podczas wakacyjnych wycieczek, kiedy zamierzamy spędzić na wyspie 1-2 tygodnie. Zawiera same praktyczne informacje, a jej poręczny rozmiar sprawia, że bez problemu możemy ją nosić w torebce, czy plecaku.Na początku otrzymujemy garść uniwersalnych informacji, takich jak klimat, ważne placówki dyplomatyczne, temperatury itp. Autorzy nie ograniczają się jednak do samych suchych informacji, w treści nie brakuje też praktycznych porad, np. która pora roku umożliwia plażowanie, a kiedy lepiej pojechać, jeśli interesuje nas aktywny odpoczynek.


Następnie przechodzimy do opisu poszczególnych wysp. Każdy taki fragment zawiera mapę oraz dokładną rozpiskę najważniejszych punktów do zwiedzenia. Nie brakuje też adresów i praktycznych informacji o np. godzinach otwarcia, czy cenach.Właśnie dlatego uważam, że jest to książka na tyle mała i poręczna, że świetnie sprawdzi się podczas krótkiej wycieczki. Jeśli zamierzacie wybrać się na wyspy na dłuższy czas, to ten tytuł sprawdzi się tylko jeśli nie lubicie czytać długich przewodników i interesują Was same konkrety.


Dominika Róg-Górecka

4 komentarze:

 1. Chętnie przygarnęłabym taki przewodnik.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że przewodnik jest taki kompaktowy, w sam raz do podróży.

  OdpowiedzUsuń
 3. Grecja jest na mojej liście marzeń. Przewodnik na pewno by się przydał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też uwielbiam greckie wyspy. Ten przewodnik bardzo mnie zaciekawił. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates