czwartek, 9 maja 2024

SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych – Ewelina Podrez-Siama

#WspółpracaRecenzencka Każdy, kto działa w Internecie, prędzej czy później spotka się z pojęciem SEO. Jednak wiedza z tego obszaru wcale nie jest tak łatwo dostępna, a przede wszystkim rzetelnie i przystępnie opracowana. Jeśli tak jak ja, z SEO jesteście na bakier, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł.


„SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych” została wydana nakładem Onepress. Jest to publikacja, której celem jest nie tylko uświadomienie czytelników, czym jest SEO, ale też jak wykorzystać je na potrzeby własnej internetowej działalności.


Niech SEO działa na Twoją korzyść


Największym plusem tej pozycji jest to, że ma ona niesamowicie praktyczny wymiar. Wszystkie zagadnienia zostały opisane z perspektywy osoby, która te zasady stosuje na co dzień. Nie ma tu więc suchych, akademickich definicji, a same konkrety. Ale to dopiero początek. Książka bowiem tłumaczy krok po kroku co należy zrobić, żeby SEO działało na naszą korzyść. Wskazuje konkretne narzędzia (strony, wtyczki lub programy) i tłumaczy, jak je wykorzystać. Równie pomocne są też przykłady. Dzięki nim łatwiej zrozumieć opisywane zagadnienie.Kolejną kwestią jest to, że autorka nie ogranicza się do samego SEO, porusza wszystkie zagadnienia, które w jakiś sposób się z nim wiążą. I dla odbiorcy jest to naprawdę wartościowe rozwiązanie. Dzięki czemu ta publikacja jest naprawdę kompleksowa.


Prosto i na temat


„SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych” to książka napisana w prosty i przystępny sposób. Nie ma tu lania wody, ale wyłącznie praktyczna wiedza. Z tego względu nie jest to tytuł do poduszki, do przeczytania w jeden wieczór. Chociaż od strony technicznej książka jest napisana w lekki sposób, to jednak ma w sobie tyle wiedzy, że wymaga nie tylko skupienia, ale też notatnika i najlepiej możliwości testowania od razu niektórych rozwiązań.


Dla kogo jest ta książka?


W przypadku poradników/podręczników zawsze należy się zastanowić, kto jest potencjalnym odbiorcą. Z tego tytułu najwięcej korzyści wyciągną osoby, które nic nie wiedzą na temat SEO albo ich wiedza jest bardzo ograniczona. Szczególnie pomocna będzie osobom, które dopiero zaczynają działalność w Internecie i zastanawiają się, jak zrobić to dobrze. To byłoby rozwiązanie idealne! Ale jeśli już działasz i masz świadomość, że Twoja wiedza jest wybrakowana, książka będzie dla Ciebie deską ratunku.


Nie jestem pewna co do osób, które już co nieco wiedzą, są po kursach lub przeczytały inne, podobne tytuły. W ich sytuacji książka ta może pomóc odświeżyć i ułożyć już posiadaną wiedzę. Nadal będzie więc przydatna, ale już nie przełomowa.


Werdykt


Zdecydowanie polecam „SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych”. Bardzo dużo się z niej dowiedziałam i z pewnością będę do niej wracać.


Dominika Róg-Górecka

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates