czwartek, 17 sierpnia 2017

Sierpniowe zapowiedzi cz. 2


Sierpień nie żałuje nam wysokich temperatur, ale też wydawnictwa nie tracą na rozmachu. Zapraszam na drugą część sierpniowych zapowiedzi :)


Tytuł: Nigdy nie zapomnę 
Autor: Kerry Lonsdale 
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 16.08.2017 r.

Los wywrócił życie Aimee do góry nogami . W dniu, w którym miała stanąć na wymarzonym ślubnym kobiercu, pochowała miłość swojego życia – Jamesa . Po pogrzebie podeszła do niej tajemnicza kobieta, twierdząc, że ukochany nie umarł . I choć cały świat przekonuje Ajmee , że życie musi toczyć się dalej, w jej sercu cały czas tli się nadzieja i niepokój . Nie zdoła zapomnieć o przeszłości, dopóki nie dowie się, czy James żyje . Bestsellerowy debiut, który zawojował serca czytelniczek w USA i został okrzyknięty najlepszą lekturą na lato 2016 . Świetnie napisana, zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, nadziei i wyboistej drodze do szczęścia.


Tytuł: Zawód: powieściopisarz 
Autor: Haruki Murakami 
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 16.08.2017 r.

Eseje zawarte w tym tomie Haruki Murakami zaczął pisać mniej więcej sześć lat temu. Już znacznie wcześniej czuł potrzebę, by opowiedzieć czytelnikom o swojej twórczości i o tym, jak to jest być pisarzem.
Teksty z tej książki mogą być potraktowane jako eseje autobiograficzne, ale Murakami pisząc je, nie miał takiej świadomości. Chciał tylko pokazać swoją pisarską drogę i podzielić się refleksjami na temat twórczości w ogóle.
"Nie bardzo wiem, na ile te w pewnym sensie egocentryczne, prywatne teksty - będące raczej zapisem prywatnych spekulacji na temat procesu pisania niż przesłaniami - przydadzą się czytelnikom. Bardzo bym się cieszył, gdyby naprawdę choć troszkę się komuś przydały". 

Tytuł: Przeszłość 
Autro: Tessa Hadley 
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 17.08.2017 r.

Nigdy nie wiadomo, co przyniesie lato... Przeczytaj powieść, którą zachwyciła się Zadie Smith!
Czwórka rodzeństwa - Alice, Roland, Harriet i Fran - postanawia spędzić wspólny urlop na angielskiej wsi. To ich ostatni pobyt w urokliwym domku, odziedziczonym po dziadkach. Czas, który nie oszczędził niszczejącego budynku, odcisnął także  piętno na ich wzajemnych relacjach. Rodzinne wakacje, w zamierzeniu sielankowe, nieuchronnie zmierzają w kierunku katastrofy...


Tytuł: Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach 
Autor: Emmy Abrahamson 
Wydawnictwo: Rebis
Data premiery: 17.08.2017 r.

Julia mieszka w Wiedniu wraz ze swoim kotem Optimusem. Marzy, aby któregoś dnia zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką Elfriede Jelinek. Na razie dla zabicia czasu daje lekcje angielskiego bezrobotnym dyrektorom z przerostem ambicji i niedouczonej młodzieży. Pewnego dnia poznaje Bena. Między nimi wybucha gorące uczucie. Jest wspaniale, może poza pewnym szczegółem - Ben jest bezdomny... Jak się zakochać w mężczyźnie, który mieszka w krzakach to nietypowa historia miłosna o wyborach podyktowanych głosem serca, a nie pozorami, o decyzjach podejmowanych na przekór oczekiwaniom innych utartym schematom.Tytuł: Dalila 
Autor: Jason Donald 
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 24.08.2017 r.

Poruszająca opowieść kobiety, która nie może odnaleźć swojego miejsca na świecie Irene Dalila Mwathi to Kenijka z ciężkim bagażem doświadczeń. Kiedyś pragnęła zostać dziennikarką, teraz marzy jedynie o bezpieczeństwie. Musi uciec z ojczyzny, która ukazała jej najgorsze oblicze. Trafia do Londynu, gdzie w końcu planuje odnaleźć spokój. Zostaje zaatakowana przez ludzi, którym zapłaciła, aby ją ochraniali. Nie ma wyboru i całkiem sama musi wkroczyć w zupełnie obcy świat. Liczne, spotkania z prawnikami i doświadczenia z ośrodkami dla imigrantów są dla niej przejściem przez mękę. Kobieta uświadamia sobie, że musi zmierzyć się z czymś równie niebezpiecznym jak przemoc, której doświadczyła w Kenii. Napisana z wdziękiem, wyczuciem i pasją opowieść prowokuje do myślenia i porusza niewygodny temat imigrantów w bardzo subtelny sposób. Ta historia jednej kobiety to zarazem opowieść naszych czasów oraz literackie dzieło o potężnej mocy rażenia ukazujące, w jaki sposób ludzie potrafią traktować kogoś słabszego i zdanego na łaskę innych. Dalila pozostawia czytelnika głęboko wstrząśniętego.

Tytuł: Jutro będziemy szczęśliwi
Autor: Anna Dąbrowska 
Wydawnictwo: Zysk i S-Ka
Data premiery: 28.08.2017 r.

Życie pisze własne scenariusze.
Trzy lata - już tyle czasu Zuza próbuje poskładać swoje życie od nowa, ale w tej skomplikowanej układance wciąż brakuje najważniejszego elementu - jej wielkiej miłości. Adam zniknął bez słowa pożegnania, zostawiając ją samą, ze złamanym sercem.
Kiedy Zuza postanawia zmienić swoje życie, zjawia się Adam. Czy dziewczyna będzie w stanie spojrzeć w oczy ukochanemu, który tak boleśnie ją zranił? Czy tajemnica, którą skrywa Adam, stanie się przeszkodą w drodze do miłości?
Jutro będziemy szczęśliwi to książka, która rozgrzeje cię jak ciepła herbata z miodem, cytryną... i gwiazdką anyżu.


Tytuł: Drugie dno
Autor: Jolanta Kosowska
Wydawnictwo: Novae res
Data premiery: 30.08.2017 r.

Karolina, wbrew wcześniejszym ustaleniom, postanawia zostać w Toskanii. Wśród tych mniej lub bardziej ważnych spraw, które zatrzymały ją w Italii, jest jedna, która zajmuje szczególne miejsce w jej myślach i w sercu. Jest to list od Enrica, który otrzymała na komendzie od inspektora Brossiego. Ten list zburzył jej spokój, wzbudził mnóstwo szalonych wspomnień, obudził drzemiące namiętności, nazwał wcześniej bezimienne marzenia. 

Wojtek, oburzony decyzją Karoliny, wraca do Polski. Karo zostaje sama w Toskanii, gdzie nie tak dawno przeżyła piekło. Ciekawość jest jednak silniejsza od zdrowego rozsądku. Za sprawą listu Enrica dziewczyna znów trafia w sam środek nieujawnionej wcześniej tajemnicy. Prawda ma drugie, trzecie, a może i czwarte dno. Cienka linia oddziela mistyfikację od rzeczywistości, teatr od życia, prawdziwe emocje od tych udawanych. Toskania czaruje, przyciąga i przeraża. Wabi tajemnicą, namiętnością, miłością, szaleństwem i zbrodnią. Ale przede wszystkim miłością...
Zapowiedzi od wydawnictwa MG znajdziecie tutaj :)

I jak? Która z książek najbardziej przypadła Wam do gustu?

3 komentarze:

  1. W tym miesiącu nic dla siebie nie znalazłam. Bardzo dobrze... w końcu. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Wciąż szukam dla siebie jakiejś perełki, ale jakoś nie mogę trafić. Może coś w następnym miesiącu mnie powali na kolana :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie przeczytam "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach".

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates