czwartek, 31 maja 2018

Niezapomniane prezenty na Dzień Dziecka!


Dzień Dziecka już jutro! Wciąż zastawiasz się czym uszczęśliwić swoją pociechę? A może masz w rodzinie szkraba, któremu chciałbyś ofiarować coś bardziej wyszukanego, niż paczkę słodyczy? Mamy kilka pomysłów! 

1. Rodzinne wyjście 

Muszę przyznać, że spośród wszystkich obchodów Dnia Dziecka najlepiej wspominam wszystkiego rodzaju rodzinne wyjścia. Wizyta w zoo, ogrodzie botanicznym, a może na basenie? Czas, który ofiarujemy innym jest największym prezentem. Ja uwielbiałam, gdy rodzice wieźli nas samochodem i nie mówili gdzie! To dopiero była frajda! 

2. Warsztaty 

Oferta wszelkiego rodzaju warsztatów jest całkiem bogata. Wiele restauracji proponuje wspólne gotowanie, czy wyrabianie słodyczy. Warto też zajrzeć na… uczelnie! Szkoły artystyczne mają w planach różnego rodzaju zajęcia. Tak samo wydziały ścisłe przez zabawę wprowadzają w świat nauki. A może muzea? One również mają ciekawy i interaktywny repertuar. 

3. Gry kooperacyjne (wiek 3+) 

Jakiś czas temu szukaliśmy czegoś fajnego dla młodego gracza i znaleźliśmy świetny tytuł Kotek Psotek. Celem zabawy współpraca i uratowanie wszystkich zwierzątek na planszy. Sama seria zawiera też inne tytuły. My przetestowaliśmy również Park Dinozaurów, o dość podobnej mechanice, opartej jednak na grze pamięciowej. Zdecydowanie rekomendujemy! Sprawdzi się również wśród dzieci, które nie przepadają za przegrywaniem (a dorosłym pozwoli czerpać przyjemność z rozgrywki, której nie trzeba… specjalnie poddawać). 4. Gry rywalizacyjne 

Gry, w których gracze rywalizują ze sobą, jest całe mnóstwo. Jednak w przypadku tytułów dla dzieci, przynajmniej tych młodszych, warto, by rozgrywka nie opierała się głównie na negatywnych interakcjach. 

Pingolo (wiek 4+) to przyjemny tytuł, oparty głównie na zabawie pamięciowej. Naszym celem jest wskazanie dwóch jajek w tym samym kolorze. Żeby nie było za łatwo, są one ukryte pod identycznymi pingwinami. Zabawa ma dwa warianty, starsi gracze mogą podkradać sobie punkty dodając w ten sposób dodatkowych emocji do zabawy! 

Zamki Caladale (wiek 8+) to prosta, kafelkowa gra, w której należy ułożyć jak największy zamek. I tym razem mamy do wyboru kilka wariantów! Różnią się one przede wszystkim ilością zasad, od pełnej dowolności, po konkretne punktowanie różnych akcji. Jest to tytuł wyjątkowo relaksacyjny oraz bardzo ładnie wykonany. 
5. Książka 

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć książki! Proponuję klasykę i przepięknie wydaną Calineczkę (wydawnictwo Jedność)! Ten tytuł prezentuję się wręcz olśniewająco, jest zdecydowanie większy niż standardowy format bajki, ma też niesamowite ilustracje. Jej czytanie to prawdziwa przyjemność. Również dla dorosłych! 


To tylko kilka propozycji, które najbardziej przypadły mi do gustu. Jakie są wasze? A może sami dostaliście kiedyś niezapomniany prezent?

5 komentarzy:

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates