piątek, 3 maja 2019

MAJÓWKOWY KONKURS!


MAJÓWKOWY KONKURS!

Z tej okazji mamy dla was konkurs w którym do wygrania książkę "Remedium".
Co trzeba zrobić, by wygrać? Odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:

Za co lubisz kryminały?

Zasady:
1. Każdy uczestnik może podać jedną odpowiedź.
2. Na odpowiedzi czekamy do końca 12.05.2018 r.
3. Nagrodą w konkursie jest jedna książka "Remedium:.
4. Wygrywa najciekawsza odpowiedź.
5. Uczestnik wyraża zgodę na przekazanie jego danych adresowych wydawnictwu celem wysyłki nagrody.
6. Wyniki zostaną podane w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu.
7. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo AlterNatywne.
8. Odpowiedzi można udzielać również na FP Recenzji na widelcu.

14 komentarzy:

 1. Uwielbiam czytać kryminały,
  w kryminałach mój świat cały!
  Kryminał to ciekawostka,
  w każdym jest jakaś zagwozdka.
  Rozwiązania niebanalne,
  trudno odgadnąć normalnie.
  Tam wciąż mnie intryga wzywa,
  lepsza od butelki piwa.
  Każdy czytam z wypiekami,
  co też tam z bohaterami?
  Czy ten OK? Czy morderca?
  Chociaż zdobył nasze serca…
  Humor też tam jest wskazany
  z adrenaliną przeplatany.
  Wszystko to jest w kryminale
  i to mnie pociąga stale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na to na prawdziwą kobietę przystało, lubię snuć teorie spiskowe, więc gdy w świat kryminału się przenoszę, snuję, rozmyślam, rozwiązuję! Dla mnie nie ma zagadki nie do rozwiązania, także w moim świecie książkowym , ( jak i prywatnym) w detektywa się zamieniam 😎 Zbieram wszystkie informację, które dokładnie analizuje. Kryminały często wywołują u mnie 'gęsią skórkę', zapierają dech w piersi - jest to naprawdę świetne uczucie! Nigdy nie nogę doczekać się końca, no bo wiadomo każda kobieta musi mieć rację i nie może być inaczej! Więc jestem ciekawa czy moja intuicja dobrze mi podpowiada, czy jednak, gdzieś popełniłam błąd w analizie, ale jak wiadomo, większość kryminałów jest tak świetna, że czasami ciężko odgadnąć co się zdąży na samym końcu. Kryminały uwielbiam również za to, że zawsze w chwili wolnej są one ze mną i przenoszą mnie ze zwykłej rzeczywistości do miejsca ciągłej tajemnicy.

   Usuń
 2. Kocham ksiazki.Jetem od nich uzalezniona i to w najgorszy sposob.
  Wpadam po prostu w ciag.Odwiedzam biblioteke,wybieram ksiazki i odplywam.
  Ostatnio wlasnie zaopatrzylam sie w kryminaly medyczne .
  Niesamowicie zawile sprawy ,niewyjasnione okolicznosci,zdarzenia zapierajace dech w piersiach.Rozdzial goni rozdzial.Jeszcze jeden,jeszcze tylko nastepny,jeszcze tylko sie dowiem co dalej.
  UPS ziemniaki sie przypalily.Oj trzeba szybko kasze ugotowac bo nie bedzie obiadu.Ale jeszcze tylko dwa rozdzialy zostaly.
  I takie sa zazwyczaj kryminaly.Wciagajace,uzalezniajace,odrywajace od codziennych spraw i obowiazkow.
  I za to je kocham .No moze domownicy troche mniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminał powinien całkowicie przenosić w świat w którym polaryzacja zła i dobra miesza się z tajemnicą i maksymalnie zachęca nas do wytężenia naszej wyobraźni Jest to taka intelektualna uczta w której odwieczne wartości znane człowiekowi od urodzenia walczą ze sobą a tajemnica skrywa to co powoli jest przed nami odkrywane. Za to właśnie cenię kryminały.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. W powieściach kryminalnych najbardziej lubię takie swoiste „zawody” z autorem - kto wygra? ON i to ja do końca nie będę wiedziała kto, co i dlaczego i ostatnie kartki kryminału spowodują, że będę miała okrągłe ze zdziwienia oczy czy też wygram JA i wcześniej niż chciałby autor odkryję misternie utkaną intrygę, rozwiążę zawiłą zagadkę. W obydwu przypadkach jest wspaniała zabawa i ciężka praca dla moich szarych komórek bo duch walki z autorem cały czas we mnie się tli, raz zwycięża on a raz ja i ciągle z taką samą ciekawością sięgam po kolejne kryminały przez co staję się co raz lepszym „papierowym” detektywem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest mnóstwo powodów, dla których to właśnie kryminały, to mój ulubiony gatunek w literaturze. Przede wszystkim są najbardziej wciągające i nawet średni kryminał potrafi zaskoczyć! Podczas czytania zawsze próbuję odgadnąć kto zabił lub co się tak naprawdę stało i za każdym razem, gdy okaże się, że miałem rację, mam po prostu z tego radość. Podczas czytania kryminałów, wiele się również nauczyłem i poszerzyłem swoją „bazę danych”. Za każdym razem, gdy w tekście znajduje się opis jakiegoś dzieła sztuki czy miejsca gdzieś na świecie, staram się wyszukać o nich informacji w internecie. Tak by móc się jeszcze bardziej wczuć w wydarzenia z książki i lepiej sobie wyobrazić dane miejsca czy przedmioty. Poznałem w taki sposób mnóstwo rzeczy i ciekawostek!
  I najważniejsze… Dobry kryminał, jako jeden z nielicznych gatunków potrafi naprawdę wciągnąć i sprawić, że książkę czyta się jednym tchem, brnąc ku odpowiedzi na pytania utworzone w naszej głowie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wychowałam się na kryminałach Joanny Chmielewskiej, którą uważam (i wiem, że nie tylko ja) za królową polskich kryminałów. Nie tylko zagadka, napięcie i znakomite postacie, ale też i humor. Mam całą kolekcję tej wybitnej autorki i często wracam do jej książek, a pochłaniam je jednym tchem. Polecam każdemu, kto zaczyna przygodę z kryminałami!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham kryminały za to, że ciągle się coś dzieje, nie ma nudy, niepotrzebnych opisów przyrody (mam nadzieję, że moja nauczycielka polskiego tego nie czyta) i nigdy do ostatnich stron książki nie można mieć pewności kto jest zabójcą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kryminały wielbię za to, że dostarczają mi gimnastyki umysłowej. Pobudzają do działania myśl i emocje. Przy dobrej lekturze z wciagajacą zagadką nie pozostaję biernym, obojętnym odbiorcą, ale biorę czynny udział w akcji. Chyba właśnie to lubię najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dreszczyk emocji, tajemnica, urażona duma, a może źle pojęta ambicja, a w tle niespełniona miłość, poczucie obowiązku, a niekiedy i szalony plan, który należy zrealizować, aby ocalić świat... To tylko kilka powodów, dla których sięgam po kryminały. Oprócz tego, książki pozwalają na oderwanie się od codziennych trudów, spojrzenie na świat z innej strony, i są doskonałym sposobem na samotny wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kryminały przede wszystkim lubię za tworzone w nich napięcie, nutkę niepewności i możliwość obstawiania winnych. Kryminały zawsze dają do myślenia, pozwalają pobudzi naszą wyobraźnię, uruchomić zmysły i dać do myślenia. Właśnie za to cenię je najbardziej. Ponadto uwielbiam typowych gliniarzy, którzy lubią zapalić fajkę i napić się po ciężkim dniu pracy, analizując wszystkie zebrane dowody, a tych w kryminałach zdecydowanie nie brakuje!

  OdpowiedzUsuń
 11. Co w kryminałach jest najlepszego? Możliwość obcowania z tematyką inną niż ta na co dzień... Co innego jest prowadzić we własnym domu śledztwo w sprawie zaginięcia w praniu skarpetki, odnajdywać poszlaki w postaci papierków po cukierkach, przeżywać mrożące krew w żyłach momenty, gdy słyszysz nagle krzyk "mamoooooooooooo!" (i lecisz jak głupia, bo coś się stało poważnego, by po chwili usłyszeć "on mi zabrał kredkę...") niż mimo wszystko spokojniej poczytać o morderstwie na bagnach ;) Ach, jak dobrze móc odczuwać emocje tak inne od tych na co dzień ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. 13 powodów - dlaczego lubię kryminały
  1. Fabułę, która wciąga od pierwszej strony;
  2. Bohaterów, którzy nie są czarno-biali;
  3. Zagadki, które główny bohater (a przy okazji i ja) musi rozwiązać, by dowiedzieć się, co się naprawdę stało;
  4. Napięcie, które towarzyszy przy lekturze;
  5. Zapomnienie o świecie podczas czytania;
  6. Lekcje, które kryminały dostarczają;
  7. Akcję, dzięki której nigdy się nie nudzę;
  8. Przygody, które mogę doświadczyć wraz z bohaterami;
  9. Stanie się głównym bohaterem, który zawsze dojdzie prawdy;
  10. Bycie detektywem, policjantem, tajnym agentem;
  11. Historie, które choć należą do jednego gatunku, są różne i nigdy się nie znudzą.;
  12. Serie z ulubionymi bohaterami, do których często wracam;
  13. Zapominanie o swoich problemach, by zająć się problemami bohaterów;

  To właśnie kryminały sprawiają, że mój świat nabiera barw. To dzięki nim nigdy się nie nudzę. To one dostarczają mi rozrywki, dreszczu emocji i dają nadzieję na lepsze jutro, gdyż skoro bohaterom udało się dojść prawdy, to i mi się uda rozwiązać moje problemy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytam kryminały, bo tam się dzieje
  gdzie anioł w diabła się przyodzieje.
  Mroczne, mgliste i tajemnicze
  skrywają doskonałe historie zbrodnicze.

  Od pierwszej strony, aż po sam koniec
  nie wiesz co się zdarzyć tam może.
  Rozwiązanie jest zawsze niespodziane
  mnóstwo wątków i osób są splątane.

  Taki jest urok mrocznych serii
  że rozgrywają się w zimnej scenerii.
  Uczucie chłodu i strachu się odczuwa,
  a potęguje to ich kryminalna zew natura.

  Takie historie mnie bardzo wciągają
  i wyobraźnię moją nakręcają.
  Dobra książka przyciąga mnie
  a "dobry" kryminał zapamiętuje się.

  Akceptuje regulamin

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates