niedziela, 19 stycznia 2020

Krwiodziej – Susan Dennard


Uwielbiam fantastykę! Chociaż obecnie czytam już praktycznie wszystko, to właśnie ten gatunek rozpoczął moją przygodę z książkami. Jest nieobliczalny, nieszablonowy i… fantastyczny. Dzisiejsza książka jest tego najlepszym dowodem.


Tytuł: Krwiodziej
Cykl: Czaroziemie (tom 3)
Autor: Susan Dennard
Wydawnictwo: SQN

Wojna znowu trwa! Krwiodziej Aeduan i więzłodziejka Iseult muszą połączyć siły, ale pomimo tego, że cel jest szczytny, nadal nie będzie im łatwo. Razem ruszą w drogę, która każe im na nowe skonfrontować się z przeszłością.
Tymczasem Safiya przybywa na dwór cesarski, jednak realizacji umowy, do której się zobowiązała… wcale nie będzie taka łatwa!

Krwiodziej to już trzeci tom cyklu Czaroziemie, zaskakującego i pełnego akcji cyklu fantasty. Do czytania zachęca już sama okładka, bo trzeba przyznać, że oprawa graficzna tej serii jest dosłownie magiczna. W przypadku tej historii zalecam zachowanie kolejności sugerowanej numerkami na okładkach. Czytanie od drugiej, czy trzeciej części pozbawi was sporo przyjemności obcowania z tym uniwersum.Co do kreacji świata to jest ona zdecydowanie na medal! Pomysł autorki na dary i ich wykorzystanie niezwykle mi się podobał. Doceniłam też złożoność relacji politycznych i stosunków społecznych. W ten świat można „wpaść po uszy” i czerpać z tego ogromną przyjemność.

Trzeci tom opowieści poświęcony został losom jedno z bardziej tajemniczych bohaterów. Jeśli wcześniej Aeduan zwrócił waszą uwagę to teraz możecie się cieszyć z poznawania jego przygód. Przy ich okazji odkryjecie nowe oblicze znanej postaci.

Podobało mi się również to, jak szybko biegnie akcja. W książce dosłownie nie ma chwili na nudę, akcja pędzi jak szalona, a czytelnik z radością uczestniczy w tej przychodzie. Jeśli tylko lubicie fantastykę, koniecznie sięgnijcie po cały cykl!

Za książkę dziękuję portalowi: CzytamPierwszy.pl.

logov5

2 komentarze:

  1. Nie jestem wielbicielka fantastyki, więc podziękuję tym razem. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie się bardzo podobał ten tom. Uwielbiam za bohaterów, szczególnie za mojego ulubionego Aeduana :) Cała seria bardzo fajna.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates