sobota, 14 marca 2020

Wszystkie nasze tajemnice – Monika SawickaKsiążki, które obejmujemy patronatem medialnym, zawsze są dla mnie ważne. Nie tylko ze względu na to, że to po prostu dobre opowieści, ale też ich los jest mi bliski. Dziś mam dla was recenzję powieści, którą po prostu MUSICIE PRZECZYTAĆ! Rewelacyjna historia, pełna emocji, zwrotów akcji, o której z niewiadomych przyczyn jest cicho. Za cicho! Czas to zmienić!


TytułWszystkie nasze tajemnice
Autor: Monika Sawicka
Wydawnictwo: E-bookowo
Patronat medialnyWszyscy mamy tajemnice, sprawy, o których nie chcemy mówić, czy wspomnienia wyparte do podświadomości. Jednak brak szczerości burzy zaufanie i wprowadza do rodziny chaos. Klara prowadzi pozornie idealne życie. Ma wspaniałego męża, kochającą córkę i pracę, której jest bardziej oddana, niż powinna. Jednak z każdym dnie powoli oddala się od swoich najbliższych. Coś z przeszłości nie daje jej spokoju. Gdy o jej tajemnicy dowiaduje się córka, wszystko zaczyna się rozpadać niczym domek z kart. Ale Klara nie jest jedyną bohaterką opowieści. Poznajcie jeszcze Justynę, jej szwagierkę, która za seksowym uśmiechem skrywa bolesny sekret. W tej opowieści nie braknie też męskiej perspektywy, Albina, który nie potrafi poradzić sobie z tym, że jego żona się oddala. Tak samo ich córka, dorastająca i przerażająco samotna. Czy rozpadającej się rodzinie uda się na nowo pokochać? Czy znajdą czas i… chęci, by wszystko naprawić?

Na pierwszą rzecz nakierowuje was już sam opis, mnogość postaci. W tej historii brak jednego głównego bohatera. Będzie ich kilku, o zupełnie odmiennych problemach i swoim własnym spojrzeniu na bieg wydarzeń. Ta opowieść unaoczni czytelnikom, jak bardzo wszystko jest względne. Poznając fabułę oczami wyłącznie Klary, bez wątpienia nie dostrzeglibyśmy złożoności sytuacji oraz natłoku emocji, które targają bohaterami już od pierwszych stron.

Wszystkie nasze tajemnice” aż kipią od uczuć, chociaż większości są one ukrywane pod maską „jest w porządku”. Trochę tak, jak w życiu, gdy uśmiechamy się, chociaż chce się nam płakać. Tym razem opowieść porusza i daje do myślenia. Pokazuje, jak ukrywanie pewnych rzeczy destrukcyjnie wpływa na całą rodzinę.

Opisywana historia jest bardzo ciekawa i wielowątkowa. Chociaż punkt wyjścia jest jasny, problemy szybko zaczynają się nawarstwiać, a my śledzimy nie jeden, a wielu zazębionych zagadnień. Każdy z bohaterów ma swój świat i swoje niewyjaśnione sprawy. Autorka nie ucieka od trudnych, czy kontrowersyjnych tematów. Wręcz odwrotnie! Pcha swoich bohaterów we wszystkie kłopotliwe sytuacje. Pojawiają się też sprawy głośne medialne, które swojego czasu zbulwersowały całą Polskę. Już dawno słuch o nich zaginął, jednak myślę, że warto o nich mówić i piętnować.

Dużym plusem jest też zdecydowany głos w sprawach ważnych dla kobiet. Pojawia się kwestia dyskryminacji oraz różnego podejścia do sytuacji, które jednych oburzają, a dla innych… są tradycją. Jednak w tych tematach nie ma nic z moralizatorstwa. Autorka po prostu opisuje pewne sceny (niestety niebędące wyssane z palca) i pozostawia je ocenę czytelnikowi.

Wszystkie nasze tajemnice” wciągnęła mnie już od pierwszej strony! Ciekawa fabuła, intrygujące zwroty akcji, ważkie tematy i niesamowicie intensywne emocje. Dla wszystkich miłośników dobrych obyczajówek pozycja obowiązkowa!

2 komentarze:

  1. Z checią przeczytam tę książkę :)
    Pozdrawiam
    www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates