poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Zbuduj karierę swoich marzeń – Agnieszka OkońskaCzy kariera może być spełnieniem marzeń? Z pewnością dla wielu z nas praca odgrywa ważną rolę, w końcu spędzamy w niej istotną część dnia. Czy jednak spełnia ona nasze marzenia? A może ogranicza się do liczenia godzin do końca? Jeśli to, gdzie jesteś, Ci nie odpowiada lub chcesz mieć większą kontrolę nad swoim życiem – ten tytuł może Cię zainteresować.

 

Tytuł: Zbuduj karierę swoich marzeń

Autorka: Agnieszka Okońska

Wydawnictwo: Pan Wydawca

 

 Kariera jest dla mnie bardzo ważna, i to nie tylko ta etatowa, ale również ta realizowana poprzez wszystkie dodatkowe aktywności. Od zawsze jakoś to wszystko łączyłam, jednak działałam po omacku i bez planu. Żałuję, że tego tytułu nie było na rynku dobre 10 lat temu, ale cieszę się, że nadal mogę z niego skorzystać.

 

Agnieszka Okońska napisała publikację dedykowaną kobietom. Jej książka w łatwy i przystępny sposób opowiada o wielu aspektach kariery, a następnie przeprowadza przez wszystkie etapy, od rekrutacji, po poziom kierowniczy. Największy nacisk położono na zawodowe początki. Zapewne to właśnie wtedy potrzebujemy najwięcej wsparcia. Tytuł ten najbardziej przyda się dziewczynom, które dopiero zaczynają swoją wspinaczkę po hierarchicznej drabinie zależności w mniejszym lub większym korpo. Bardzo dużo skorzystają z niego również kobiety pracujący na niskich, bądź średnich szczeblach. W książce sporo miejsca poświęcono takim zagadnieniom, jak negocjacje, czy rozwój. Najmniej skorzystają z tytułu osoby na stanowiskach zarządczych, czy kierowniczych. Znajdą w książce kilka podrozdziałów dedykowanym im, ale są to raczej opisy mające wskazać nam cel, niż stanowić realne wsparcie dla tych grup. Ale czy one wciąż go potrzebują? Na tym etapie, już bardziej uczą innych, niż siebie.

 

A wracając do szkoleń, w książce znajdziemy sporo wartościowych rad, jak poprawić nasze kompetencje, ale też wiele zadań, które pomogą nam ten rozwój ukierunkować. Nie brakuje również motywacyjnych elementów i słów zachęty. Na mnie podziałało i już pierwszy z polecanych kursów mam za sobą! Czuję, że będzie ich więcej.

 

Drugą instytucją, która zwróciła moją uwagę, była rola mentora. Zdecydowanie kogoś takiego mi brakuje! Do tej pory nie spotkałam się z podobnymi formami wsparci i z pewnością poszukam więcej informacji na ten temat! Autorka wspominała w swojej publikacji o pracy w tzw. Big4, czyli wypisz wymaluj – ja! Jeśli więc jakiś mentor chciałbym objąć swoimi opiekuńczymi skrzydłami doradcę podatkowego, to oto jestem! Nie wiecie, o co chodzi z całym tym mentorem? Tym bardziej warto, byście sięgnęli po tę książkę.

 


Publikacja podobała mi się również pod względem wizualnym. Treści prezentowały się nie tylko czytelnie, ale też optymistycznie i kobieco. Warto też wspomnieć, że sama książka została napisana w przystępny i bezpośredni sposób, a jej czytanie wprawia w pozytywny nastrój.

 

Coś, z czym nie do końca się zgadzam, to bardzo mocny podział na płcie. Zdaję sobie sprawę, że bardzo dokładne określenie odbiorcy jest w tym momencie promowane przez wszystkich specjalistów, ale moim zdaniem panowie sporo tracą przez fakt, że nie są potencjalnymi czytelnikami. Wiedza przekazana przez Panią Agnieszkę jest bardzo uniwersalna i przydana dla każdego. Drugie spostrzeżenie, w podobnym zakresie, to kwestia powtarzania informacji o nierówności płci. Bardzo ciekawe i równie niepokojące! Mam chyba przyjemność pracy w sfeminizowanej branży, bo nie zauważyłam podobnych zjawisk w swoim otoczeniu.

 

„Zbuduj karierę swoich marzeń” to książka, która w przenośni dała mi kopa, żeby zastanowić się nad swoją pracą i własnym rozwojem. Czuję się pozytywnie zmotywowana i chyba właśnie o to chodziło. A czy za parę lat będę mogła ogłosić, że osiągnęłam karierę marzeń? Mam nadzieję, że tak!


Dominika Róg-Górecka

7 komentarzy:

 1. Nie przepadam za takimi książkami, ale cieszę się, że Tobie w jakiś sposób pomogła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajnie motywuje, uważam, że warto po nią sięgnąć.

   Usuń
 2. Książka akurat dla mnie chociaż zwykle tego typu pozycji unikałam

  OdpowiedzUsuń
 3. Niby nie dla mnie, ale w sumie chętnie bym ją przejrzała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki motywujące są świetne. Mam już kilka za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto sięgać po takie książki. Ja z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates