niedziela, 27 listopada 2022

Psychokompetencje – Kamil Zieliński


Psychologia ma znaczenie. Od dłuższego czasu staram się uporządkować wiele spraw i zrozumieć co mogę w życiu robić lepiej, dlatego dość często sięgam po różnego rodzaju poradniki. Książka „Psychokompetencje” zapowiadała się niczym pozycja idealna dla mnie. Jednak, czy tak było?


Autor omawia dokładnie dziesięć różnych psychokompetencji. Każdy z tych tematów stara się zaprezentować możliwie całościowo, ale też bez wchodzenia w niepotrzebne szczegóły. Dzięki temu otrzymujemy bardzo solidne omówienie podstaw, z naprawdę sporą bibliografią. Jeśli więc nie zgłębialiście wcześniej takich zagadnień, jak negocjacje, zarządzanie czasem, czy kreatywność, z pewnością sporo dowiecie się z tej książki. W moim przypadku było to jednak tylko solidne przypomnienie, znałam większość informacji, a żadna z nowości jakoś szczególnie nie wpłynęła na mojej życie.


Plusem jest to, że wszystko zostało omówione bardzo w bardzo przejrzysty i klarowny sposób. Nawet zupełny laik nie będzie miał problemów ze zrozumieniem żadnego z zagadnień. Każdy rozdział zawiera część teoretyczną, a następnie omówienie praktycznych aspektów danej psychokompetencji. Ponieważ jest ich aż dziesięć, dlatego żadnej z nich nie poświęcono zbyt wiele miejsca.Dlatego moim zdaniem książka przyda się osobom młodym, które dopiero szukają informacji na temat umiejętności potrzebnych w dorosłym życiu. Ten tytuł może się też okazać ciekawym drogowskazem. W telegraficznym skrócie pozwoli czytelnikowi zapoznać się z tematem psychokompetencji, określić, co go interesuje, i zgłębiać ten temat dalej, już na własną rękę.


Książka nie była dla mnie przełomem, niemniej, czytało mi się ją przyjemnie. Jeśli szukacie czegoś przystępnie napisanego, ze sporą dawką podstawowej wiedzy, to będzie strzał w dziesiątkę. Jednak czytelników na wyższym poziomie zaawansowania odsyłam raczej do bardziej specjalistycznej literatury.

1 komentarz:

  1. Z racji zawodu myślę, że nie znajdę tutaj szerszej wiedzy, niż ta którą posiadam.

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarz :) Zapraszam ponownie!

Tu mnie znajdziesz

Copyright © 2018 Recenzje na widelcu
| Distributed By Gooyaabi Templates